Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 2°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
ŽVÝKEJTE OLEJ! Před třiceti lety ohromila vědce, nyní je šokující jarní očistná kůra zpět
Ilustrační foto: sxc.hu

ŽVÝKEJTE OLEJ! Před třiceti lety ohromila vědce, nyní je šokující jarní očistná kůra zpět

Je to metoda vyzkoušená a osvědčená. Ukrajinský onkolog a bakteriolog Fedor Karach s ní ohromil v osmdesátých letech minulého století vědeckou veřejnost.

Olejové výplachy bychom měli praktikovat maximálně třikrát denně po dobu jednoho měsíce.

Zcela jednoduše vysvětlil, jak pomocí přemílání oleje v ústech nastartujeme očistu organizmu, takže se regenerují tkáně i tělesné orgány. Dokonce sliboval, že se takto dá vyléčit bronchitida, bolesti zubů, bolesti hlavy, trombózy, chronické nemoci krve, ekzémy, střevní choroby, artróza a podobně.

Když vstanete z postele

Vzhledem k tomu, že tento způsob léčby je jednoduchý a nenáročný na čas, zažívá v současné uspěchané době renesanci. Můžete ho vyzkoušet právě v době, kdy se doporučuje provádět očistu těla po zimním období. Podle spoluautora knihy Detoxikace léčivými oleji (druhým autorem je známý lékař David Frej) Jiřího Kuchaře k tomu stačí některý z nerafinovaných olejů – z nichž za nejúčinnější považuje především sezamový.

Čtěte také: Pusťte se do jarní očisty organismu. Klíčová jsou játra 

„Nejlepší čas na to je, když vstanete z postele a ještě jste nic nepili a nejedli. Nalačno si dáte do úst zpočátku lžičku oleje, který budete přibližně pět minut přemílat, až změní barvu i konzistenci,“ radí Jiří Kuchař.

Jak s ním naložit

Olej bychom měli doslova žvýkat, až dostane v ústech krouživý pohyb, posléze sáním přecezujte přes zuby, jako byste se chtěli zbavit něčeho nepříjemného, co zůstalo mezi zuby. V poslední fázi pohybujte jazykem nahoru a dolů, ze strany na stranu. Tím se aktivují slinné žlázy pod jazykem a zvýší se efekt očisty.

Čtěte také: Odborníci: vaše tělo je po zimě jako přeplněný kontejner. Pomůže DETOXIKAČNÍ DESATERO 

V ústech se totiž nacházejí tři velké párové slinné žlázy a menší žlázky, které jsou ve spojení s našimi vnitřními orgány. Společně s olejem jsou tak z těla odváděny škodlivé mikrobiální výměšky.

Co všechno léčí

Je toho mnoho, ale uveďme alespoň několik příkladů užitečnosti olejových výplachů.

Hlava

Tato každodenní procedura může podle lékařů pomoci při migrénách nebo bolestech v uších. Doporučuje se arašídový olej, olej z pšeničných klíčů nebo hroznových jader.

Oční nemoci

Užívá se při akutním zánětu spojivek, ale také při dlouhodobém slábnutí zraku. Opět nejlepší olej z pšeničných klíčků, světlicový, sójový a olej z meruňkových jader.

Játra

Při problémech s játry a žlučníkem se osvědčil olej z ostropestřce mariánského v kombinaci s dýňovým, lněným nebo světlicovým.

Lymfa

Pokud máte problémy s otékáním nohou, za které může lymfatický systém, nejlépe je použít sezamový olej nebo olivový, mandlový, sojový.

Kůže

Různé alergie, ekzémy nebo lupenka vlastně souvisí s poruchami látkové výměny. Podobně jako u jater, i tady působí dobře olej z ostropestřce mariánského, ale také dýňový, kukuřičný, olivový a mandlový olej.


Autor: Zuzana Pšenicová

Zdravotnický hackathon vyhrálo zařízení na automatické měření výdeje moči pacientů

22. listopadu 2021 v 11:59

Od pátku do neděle se v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) utkalo téměř 200 českých a zahraničních hackerů na akci European Health Hackathon 2021. Akce, jejímž cílem bylo během 48 hodin vytvořit inovace ve zdravotnictví, se konala fyzicky v IKEM...

Saunia má otevřeno i 17. listopadu

15. listopadu 2021 v 18:47

Saunové světy Saunia mají otevřeno i během státního svátku ve středu 17. listopadu. Týká se to také všech šesti pražských poboček: Galerie Butovice, Vivo! Hostivař, Westfield Chodov, Centrum Černý Most, Galerie Harfa a Centrum Krakov.

Další články
Nahoru