dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Zvrhlík osahával ženy na zastávkách MHD
Jedna z možných podob hledaného muže. Identikit: Policie ČR

Zvrhlík osahával ženy na zastávkách MHD

Od konce února se policisté z místního oddělení Modřany zabývají případy, ve kterých neznámý muž obtěžoval a osahával ženy na zastávkách Sídliště Modřany a Modřanská rokle v Praze 4. Muž většinou přistoupil k cestující na zastávce nebo v tramvaji a po slovním kontaktu na ni začal sahat. Dosavadní pátrání bylo neúspěšné, proto se policisté nyní obrátili na veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání.

Například jednou přistoupil k ženě v tramvaji v zastávce Sídliště Modřany a začal ji osahávat se slovy: „Slečno, já se hrozně bojím tmy!" Pak ji objal levou rukou okolo zad a pravou sáhl na prsa.

„Žena ho odstrčila a začala telefonovat, čehož se muž pravděpodobně zalekl a z místa odešel. Jindy zase přistoupil k ženě na autobusové zastávce Modřanská rokle a plácnul jí rukou přes zadek a zeptal se, kdy jí jede autobus. Takových podobných jednání se dopustil ještě minimálně ve třech případech,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Policistům se doposud nepodařilo pachatele vypátrat. „Ani sestavení idetikitů zatím nikam nevedlo, proto se touto cestou obracíme na veřejnost s prosbou o pomoc s ustanovením totožnosti muže nebo mužů, kteří se výše popsaného protiprávního jednání dopustili,“ pokračoval Daněk.

Celý případ komplikuje i fakt, že každý ze tří sestavených identikitů, podle toho jak si je ženy dokázaly vybavit, vypadá jinak. Z toho důvodu nemohou vyšetřovatelé s jistotou říci, zda se jedná o jednoho a toho samého pachatele nebo jsou to rozdílní muži.
 
Popis pachatele se v podání jednotlivých poškozených žen částečně liší, ale dá se shrnout asi takto: Muž světlé pleti ve věku mezi 29 až 40 let, vysoký 170 až 175 centimetrů, štíhlé postavy, tmavě hnědé spíše rozcuchané vlasy dlouhé 3 až 10 centimetrů, bez vousů (možná strniště), tmavé oči, částečně vzhled člověka bez domova. Na sobě měl obnošené oblečení, tmavou zimní bundu a modré džíny. Na nohou měl tenisky.
 
„Celý případ je prošetřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodal Daněk.

Identikity hledaného muže (mužů), které byly sestaveny na základě toho, co vypověděly obtěžované ženy:

zvrhlik-tram-b

zvrhlik-tram-c

zvrhlik-tram-d


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru