dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
4°C
Zvrhlá noční zábava v centru Prahy: Hledá se muž, který jich pár inkasoval
Policie by potřebovala svědectví muže, který na snímku stojí a sleduje zákrok policistů proti násilníkům. Foto: Policie ČR

Zvrhlá noční zábava v centru Prahy: Hledá se muž, který jich pár inkasoval

Policisté z místního oddělení Vinohrady se od poloviny února zabývají případem fyzického napadání náhodných kolemjdoucích ze strany dvou maskovaných mladíků.

„Jeden útočník z celkem pětičlenné skupiny mladých osob si nejprve okolo jedné hodiny ranní ve Francouzské ulici vyhlédl kolemjdoucího muže, kterého bez jakéhokoliv důvodu či varování udeřil několika ranami pěstí do obličeje. Poté se útočník ještě dotázal přihlížejících kamarádů, zda má poškozeného ještě nakopnout, což také s jejich morální podporou učinil. Následně z místa všichni utekli,“ popsala první napadení mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Zhruba o dvě hodiny později tento druh zvrhlé „zábavy“ opakovali. Agresor z předchozího útoku si na hlavu nasadil černou kuklu a druhý z party kapuci. Poté si opět zcela náhodně vybrali muže, na kterého tato dvojice zaútočila surovými kopanci a pěstmi mířenými na hlavu a horní část hrudníku, čímž ho srazili k zemi a tam dále v útoku pokračovali.

„Tento atak naštěstí nebyl lhostejný svědkovi, který okolo procházel se svou partnerkou a do neférového boje se vložil. Tím na sebe strhnul veškerou pozornost maskovaného agresora, který ho, jak jinak než zezadu, napadl pěstmi a srazil na vozovku. Tam si navzájem uštědřili několik ran a poškozený dokonce nad maskovaným mužem získal převahu,“ sdělila Martínková.

To už ale na místo dorazili i policisté z oddělení hlídkové služby a strážníci městské policie. Díky vzniklému chaosu na místě však první napadený z místa odešel.

„Policisté z místního oddělení Vinohrady proto tohoto poškozeného žádají, aby se k nim dostavil na služebnu. Je totiž důležitý pro další trestní řízení,“ řekla policejní mluvčí.

Oběma agresorům již policisté sdělili podezření z trestného činu výtržnictví, za což jim v případě odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi. Násilník s kuklou je navíc policistům dobře známý již z minulosti.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru