dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
9°C
Zvoní parku Vidoule hrana kvůli golfu? Občanská sdružení se obrátila na magistrát
Občanská sdružení bojují proti rozšíření golfového hřiště. Foto: O.S.Cibulka

Zvoní parku Vidoule hrana kvůli golfu? Občanská sdružení se obrátila na magistrát

Několik občanských sdružení v Praze pokračuje v boji za zachování přírodního parku Košíře-Motol na kopci Vidoule (Park Vidoule). Dnes jejich zástupci zaslali pražským zastupitelům a primátorovi petici s téměř sedmi stovkami podpisů, kterou protestují proti změně územního plánu, jenž by umožnila rozšíření golfového hřiště v této oblasti. Sdružení se domnívají, že radnice Prahy 5 prosazuje tento záměr proti vůli občanů.

„Vážený pane primátore, vážení zastupitelé hl. m. Prahy, jak možná víte, Rada Městské části Prahy 5 bez diskuse s občany v prosinci 2012 navrhla hlavnímu městu Praze schválit zadání změny územního plánu tak, aby vyhověla jednomu privátnímu uživateli části území Přírodního parku Košíře – Motol a to golfovému oddílu v Motole,“ uvádí se v průvodním dopise k petici, který má server Pražský patriot k dispozici.

„Občané kritizují Radu MČ Praha 5, která nastavila podivnou klientelistickou cenu a dobu pronájmu (na 25 let s opcí na dalších 25 let). Občané nesouhlasí, aby současná politická reprezentace Prahy 5 téměř na konci svého volebního období způsobila občanům Prahy 5 a Prahy 13 schválením návrhu podivné změny územního plánu problémy na mnoho let,“ píše se v dopise.

Memorandum pro zástavbu vrcholu Vidoule

„Přes protesty občanů Prahy 5 a Prahy 13 v dubnu 2013 majorita zastupitelů MČ Prahy 5 z klubů „Uzdravte naši politiku“, TOP 09, ODS, ČSSD, VV i KSČM) schválila rozsah pozemků pro zadání změny, ale nadále ignorovali fakt, že změna územního plánu a pronájem území na dlouhou dobu jen pro uživatele golfového hřiště by omezily v území možnosti pohybu, rekreace a šetrného sportu pro další uživatele,“ je také v dopise.

„Přírodnímu parku zvoní hrana. I přes ujišťování politiků, že nic takového nechtějí, aktivity zastupitelů nás zatím přesvědčují spíše o opaku. Před prázdninami se v Praze 5 objevilo Memorandum pro zástavbu vrcholu Vidoule. Nyní se zase v tichosti a poklidu prázdnin dojednává na celopražském zastupitelstvu další ukrojení parku, a to rozšíření golfového hřiště,“ sděluje Pavel Peterka z občanského sdružení Cibulka.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru