dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Zvoneček, filharmonici a domorodci zkusí společně nakopnout Novodvorskou
KC Novodvorská. Foto: archiv

Zvoneček, filharmonici a domorodci zkusí společně nakopnout Novodvorskou

Společný start prestižního symfonického orchestru, nové éry Tradičního loutkového divadla Zvoneček a aktivit sdružení místních obyvatel se pokusí vdechnout Kulturnímu centru Novodvorská (KCN) v Praze 4 nový život. Nové nájemce KC Novodvorská vybrali před týdnem radní čtvrté městské části.

Od září bude v KCN působit uznávaný pražský komorní orchestr PKF – Prague Philharmonia. Orchestr založil v roce 1994 Jiří Bělohlávek a jeho současným šéfdirigentem je Emmanuel Villaume. Těleso složené z vynikajících mladých hudebníků koncertuje po celém světě. Do KCN, v jehož velkém sále bude dlouhodobě zkoušet, přinese především koncertní cyklus pro děti, který zábavnou formou uvádí nejmladší do tajů vážné hudby.

Velký sál je jediný zcela bezbariérový sál v Praze, nevedou k němu schody, nejezdí se do něho výtahem a navíc má dobrou akustiku.

Tradiční loutkové divadlo Zvoneček pokračuje v odkazu zesnulého loutkáře Jiřího Vorla a divadla, které Jiří Vorel založil na amatérském základě a mnoho let úspěšně vedl. Kromě divadelních představení připravuje Zvoneček od září letošního roku také vlastní dramatický kroužek pro děti a mládež, workshopy a výstavy s loutkářskou tématikou. Na konci listopadu se uskuteční loutakřský festival Novodvorský Zvoneček.

Kulturní ústav Novodvorská je sdružením místních aktivních obyvatel. Jeho cílem je znovuoživit KCN jako místo pro kulturní, komunitní a společenské akce. Návštěvníci se mohou těšit na oblíbená taneční odpoledne pro seniory, cestopisné přednášky i jazzové koncerty. Hojně navštěvované výtvarné, rukodělné a pohybové kurzy doplní i zcela nové vzdělávací projekty.

Nájemci KC Novodvorská stojí také za pouliční slavností v Jílovské ulici, která je v rámci akce Zažít město plánována na 17. září. Na ulici uprostřed sídliště vyjdou loutky, bude se hrát divadlo i fotbal a lektoři z KCN tu povedou otevřené hodiny.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru