dnes
Úterý - prehanky-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Chcete být na chvíli pilotem airbusu a boeingu? Zkuste to na ruzyňském letišti!
Airbus A380 loni v březnu krátce před přistáním v Praze. Foto: archiv

Chcete být na chvíli pilotem airbusu a boeingu? Zkuste to na ruzyňském letišti!

V kongresovém sále Letiště Václava Havla budou v sobotu 24. ledna od 9 do 18 hodin připraveni piloti se simulátory nejrůznějších typů letadel od jednomotorové vrtulové Cessny až po velikány typu Boeing 747. Bude se zde konat kace s názvem Den virtuálního létání a řízení letového provozu. Sál je v druhém podlaží, mezi oběma terminály. Vstup na akci je zdarma.

Každý, koho uvidíte za obrazovkou počítače, bude připojen do sítě Vatsim. Potkáte se s virtuálními piloty, kteří přesně vědí, co dělat, a jak řídit svůj velký či malý stroj. Připraveny budou dva simulátory.

Program sobotní akce: 

9:00 Co je Vatsim a jak se připojit: V tomto bloku se dozvíte vše o mezinárodní síti Vatsim.

10:00 Poslední minuty před přistáním na Ruzyni: Budete svědky přistání letounu Boeing 737–800 v Praze.

11:00 Vatsim pohledem reálného pilota: Akce se zúčastní i několik jedinců pracujících v oboru civilního letectví profesionálně.

13:00 Odlet plně naloženého obřího Boeingu 777: Budete svědky odletu tohoto největšího dvoumotorového dopravního letadla na světě, na jehož palubě bude přes 200 virtuálních cestujících.

14:00 Co je Vatsim a jak se připojit: Ještě jednou si zopakujete ranní přednášku.

15:00 Řízení letového provozu na Vatsimu: Podíváte se přes rameno řídícího letového provozu

16:00 Virtuální armáda a její letectvo: Při této přednášce se dozvíte základy o tom, jak a kde virtuální Gripeny létají a shlédneme jejich rutinní cvičení ve vojenském vzdušném prostoru.

17:00 Vyhlídkový let na Karlštejn: Provedete několik průletů okolo této památky a na zpáteční cestě vás bude čekat překvapení.

17:30 Zakončení akce: Po zakončení akce se ještě můžete pohybovat mezi piloty.

Průběžně během akce se bude losovat z tomboly a budete mít tak šanci si domů odnést některou z hodnotných cen. Kromě dalších cen například poukazy na volné lety na simulátorech Boeingu a vrtulníku, dárkové šeky na webhosting a domény, a především balíčky VATSIM Starter kit obsahující vše co potřebujete pro zahájení létání na simulátoru online na síti – licenci na Flight Simulator X, joystick a sluchátka s mikrofonem.

Airbus A380 pár minut před přistáním v Praze

Amatérské video Airbusu A380 pár minut před přistáním v Praze (březen 2014), které bylo pořízeno v zahrádkářské kolonii na kraji Suchdola:


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru