Dnes Pátek - obcasny-dest 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zvířata v Zoo Praha jsou na horké dny zvyklá, ochladit se mohou v bazénku
Ilustrační foto: archiv Zoo Praha

Zvířata v Zoo Praha jsou na horké dny zvyklá, ochladit se mohou v bazénku

Pražské zoologické zahradě nezpůsobují aktuální vysoké teploty velké problémy. Na horké dny jsou zvířata zvyklá, zoo proto nezaváděla kvůli parným dnům žádná výrazná opatření. V některých výbězích však fungují například rozprašovače vody či bazénky pro ochlazení. ČTK o tom informoval mluvčí Zoo Praha Filip Mašek.

Podle Maška zoo u zvířat kvůli vysokým teplotám žádná výrazná opatření nezaváděla, na naše klimatické podmínky jsou totiž zvyklá. Situace je navíc podle něj srovnatelná s předchozími roky. „Na naše teploty jsou (zvířata) již zvyklá a nedá se říct, že by to pro ně byl takový šok," sdělil.

Zvířata mají vždy možnost jít se ukrýt do vnitřní ubikace. Řada druhů, jako například gorily nížinné, sloni indičtí, vombati nebo dravci, má pak přímo v expozicích bazének či vodu na osvěžení. V některých výbězích fungují rozprašovače vody, a to například u tučňáků či ďáblů medvědovitých. U ledních medvědů je podle Maška tradičně v provozu výrobník ledu.

U návštěvnosti pak zoo nepozoruje, že by horké letní počasí návštěvníky odrazovalo. Poskytuje totiž několik míst k odpočinku či ochlazení, jako jsou restaurace a stánky s občerstvením a chlazenými nápoji či zmrzlinou, klimatizované pavilony nebo i takzvaná mlžítka. Poblíž restaurace Gaston se nachází i dětský bazének, který je podle Maška hojně využíván. Kromě toho pak zahrada nabídne i spoustu zeleně a stinných míst.


Autor: ČTK

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

20. září 2023 v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru