Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zvířata v Zoo Praha dostala velikonoční nadílku
Lemur kata s pomlázkou. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Zvířata v Zoo Praha dostala velikonoční nadílku

Některá zvířata v pražské zoo dnes dostala netradiční velikonoční krmení. Lachtani si pochutnali na rybách zamražených do tvarů beránků, lední medvědi kromě mražených ryb dostali také proutěná vejce, se kterými si rádi hrají.  

Velikonoční krmení se líbilo lachtanům, za zmraženými rybami skákali do vody. Největší samec, kterému přezdívají Meloun a váží skoro tři metráky, na pokyn chovatele dokonce mručel, nechal si vleže prohlédnout ploutve nebo vlezl na váhu. Za to dostal mraženou odměnu.

„Různě velké pomlázky dostali například papoušci patagonští nebo sloni; u ledních medvědů to byla obří proutěná vejce a enrichmentem z proutků jsme ozvláštnili den i psům pralesním či hutiím,“ uvedla mluvčí Zoo Praha Lucie Dosedělová. Pro lední medvědy si chovatelé připravili také mražené ryby s červenou řepou.

Například bongové horští, atraktivně zbarvení afričtí kopytníci, dnes měli od chovatelky salát a další zeleninu naskládanou do tvaru vajíček v ošatkách. Velké želvy si zase užily jarní osení.     

K Velikonocům neodmyslitelně patří vejce a tak si na své přišli i jejich zvířecí milovníci, jako jsou medojedi nebo psi pralesní. Obarvená vajíčka byla překvapením u pekariů Wagnerových a sloni dostali kromě devíti pomlázek také 18 piňát ve tvaru vejce vyhynulého ptáka moa, která chovatelé naplnili senem a granulátem.


Autor: TZ, red

Praha 1: Uzavření úřadu

14. října 2021 v 10:47

Radnice první městské části informovala, že v pátek 29. října bude úřad městské části Praha 1 u provozně-technických důvodů uzavřen.

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

13. října 2021 v 10:39

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

Téma předškolního a školního vzdělávání na setkání v Praze 5

12. října 2021 ve 23:07

Tisková konference a setkání s aktéry MAP se bude konat 14. října od 16 hodin v ZŠ a MŠ Kořenského. Tématem bude předškolní a školní vzdělávání.

Další články
Nahoru