Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zvířata v Zoo Praha dostala velikonoční nadílku
Lemur kata s pomlázkou. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Zvířata v Zoo Praha dostala velikonoční nadílku

Některá zvířata v pražské zoo dnes dostala netradiční velikonoční krmení. Lachtani si pochutnali na rybách zamražených do tvarů beránků, lední medvědi kromě mražených ryb dostali také proutěná vejce, se kterými si rádi hrají.  

Velikonoční krmení se líbilo lachtanům, za zmraženými rybami skákali do vody. Největší samec, kterému přezdívají Meloun a váží skoro tři metráky, na pokyn chovatele dokonce mručel, nechal si vleže prohlédnout ploutve nebo vlezl na váhu. Za to dostal mraženou odměnu.

„Různě velké pomlázky dostali například papoušci patagonští nebo sloni; u ledních medvědů to byla obří proutěná vejce a enrichmentem z proutků jsme ozvláštnili den i psům pralesním či hutiím,“ uvedla mluvčí Zoo Praha Lucie Dosedělová. Pro lední medvědy si chovatelé připravili také mražené ryby s červenou řepou.

Například bongové horští, atraktivně zbarvení afričtí kopytníci, dnes měli od chovatelky salát a další zeleninu naskládanou do tvaru vajíček v ošatkách. Velké želvy si zase užily jarní osení.     

K Velikonocům neodmyslitelně patří vejce a tak si na své přišli i jejich zvířecí milovníci, jako jsou medojedi nebo psi pralesní. Obarvená vajíčka byla překvapením u pekariů Wagnerových a sloni dostali kromě devíti pomlázek také 18 piňát ve tvaru vejce vyhynulého ptáka moa, která chovatelé naplnili senem a granulátem.


Autor: TZ, red

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Včera ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru