Dnes Středa - skorojasno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 4°C
Středa 21. 4. 2021
Svátek má Alexandra
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zvířata v Zoo Praha dostala velikonoční nadílku
Lemur kata s pomlázkou. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Zvířata v Zoo Praha dostala velikonoční nadílku

Některá zvířata v pražské zoo dnes dostala netradiční velikonoční krmení. Lachtani si pochutnali na rybách zamražených do tvarů beránků, lední medvědi kromě mražených ryb dostali také proutěná vejce, se kterými si rádi hrají.  

Velikonoční krmení se líbilo lachtanům, za zmraženými rybami skákali do vody. Největší samec, kterému přezdívají Meloun a váží skoro tři metráky, na pokyn chovatele dokonce mručel, nechal si vleže prohlédnout ploutve nebo vlezl na váhu. Za to dostal mraženou odměnu.

„Různě velké pomlázky dostali například papoušci patagonští nebo sloni; u ledních medvědů to byla obří proutěná vejce a enrichmentem z proutků jsme ozvláštnili den i psům pralesním či hutiím,“ uvedla mluvčí Zoo Praha Lucie Dosedělová. Pro lední medvědy si chovatelé připravili také mražené ryby s červenou řepou.

Například bongové horští, atraktivně zbarvení afričtí kopytníci, dnes měli od chovatelky salát a další zeleninu naskládanou do tvaru vajíček v ošatkách. Velké želvy si zase užily jarní osení.     

K Velikonocům neodmyslitelně patří vejce a tak si na své přišli i jejich zvířecí milovníci, jako jsou medojedi nebo psi pralesní. Obarvená vajíčka byla překvapením u pekariů Wagnerových a sloni dostali kromě devíti pomlázek také 18 piňát ve tvaru vejce vyhynulého ptáka moa, která chovatelé naplnili senem a granulátem.


Florenc 21. Mezinárodní soutěž, do které se může zapojit veřejnost

Dnes v 18:15

Okolí autobusového nádraží na Florenci projde v budoucnu zásadní proměnou. Na konci března vyhlásili většinoví majitelé pozemků, ČSAD Praha holding a Masaryk Station Development, společně s hlavním městem Prahou mezinárodní urbanistickou soutěž, která přinese návrh na možnou podobu lokality již...

Praha spustila webovou aplikaci s daty o veřejných zakázkách

Dnes v 18:10

Praha začátkem dubna udělala krok v oblasti průhlednějšího nakládání s veřejnými prostředky. Stala se prvním městem v Česku, které uživatelsky přívětivou a interaktivní formou zveřejňuje podrobné informace o zadávaných veřejných zakázek.

Praha žádá ministra Arenbergera o otevření dětských skupin

Včera ve 21:42

Jménem hlavního města Prahy byl včera ministru zdravotnictví Petrovi Arenbergerovi odeslán dopis s žádostí o co nejdřívější otevření dětských skupin. Současná situace, kdy jsou dětské skupiny uzavřeny, představuje podle vedení metropole významnou zátěž nejen pro děti, které opatřeními bránícími...

Praha 2 vyzvala magistrát, aby zajistil pořádek na stanovištích tříděného odpadu

Včera ve 20:25

Praha 2 se v těchto dnech obrátila na vedení hlavního města s žádostí, aby přijalo opatření, která zajistí pořádek na stanovištích tříděného odpadu a zamezí vytváření černých skládek okolo nich.

Provoz radnice Prahy 2 bez omezení

Včera v 10:53

Od úterý 20. dubna se Úřad městské části Praha 2 vrací do obvyklého provozu.

Další články
Nahoru