Dnes Pátek - skorojasno 8°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 8°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zvířata v Zoo Praha dostala velikonoční nadílku
Lemur kata s pomlázkou. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Zvířata v Zoo Praha dostala velikonoční nadílku

Některá zvířata v pražské zoo dnes dostala netradiční velikonoční krmení. Lachtani si pochutnali na rybách zamražených do tvarů beránků, lední medvědi kromě mražených ryb dostali také proutěná vejce, se kterými si rádi hrají.  

Velikonoční krmení se líbilo lachtanům, za zmraženými rybami skákali do vody. Největší samec, kterému přezdívají Meloun a váží skoro tři metráky, na pokyn chovatele dokonce mručel, nechal si vleže prohlédnout ploutve nebo vlezl na váhu. Za to dostal mraženou odměnu.

„Různě velké pomlázky dostali například papoušci patagonští nebo sloni; u ledních medvědů to byla obří proutěná vejce a enrichmentem z proutků jsme ozvláštnili den i psům pralesním či hutiím,“ uvedla mluvčí Zoo Praha Lucie Dosedělová. Pro lední medvědy si chovatelé připravili také mražené ryby s červenou řepou.

Například bongové horští, atraktivně zbarvení afričtí kopytníci, dnes měli od chovatelky salát a další zeleninu naskládanou do tvaru vajíček v ošatkách. Velké želvy si zase užily jarní osení.     

K Velikonocům neodmyslitelně patří vejce a tak si na své přišli i jejich zvířecí milovníci, jako jsou medojedi nebo psi pralesní. Obarvená vajíčka byla překvapením u pekariů Wagnerových a sloni dostali kromě devíti pomlázek také 18 piňát ve tvaru vejce vyhynulého ptáka moa, která chovatelé naplnili senem a granulátem.


Autor: TZ, red

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

Včera ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Velikonoce na Kulaťáku ve znamení jara

Včera v 11:20

Návštěvníky potěší tradiční sortiment – beránci, mazance, jehněčí, uzené, bylinky, vajíčka slepiček z volného chovu, pomlázky, dekorace, vykrajovátka, pletené košíky a spousta jarních květin.

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Další články
Nahoru