dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Zvedněte oči k obloze, do Prahy přiletí na otočku největší dopravní letadlo světa
Ozdobené vajíčko? Ne, Airbus A380. Foto: archiv

Zvedněte oči k obloze, do Prahy přiletí na otočku největší dopravní letadlo světa

Letečtí fandové v Praze mají dnes svátek. Po více než roce přiletí na ruzyňské letiště největší dopravní letadlo světa Airbus A380. Přílet je plánován na 13:25, odlet na 17:05.

Odkud Airbus A380 uvidíte?

Nejlépe bude vidět v severních částech metropole. Bohnice, Suchdol…Ale i z centra Prahy z nábřeží, z Palackého, Jiráskova a dalších mostů nebo třeba z Petřína. Dívejte se směrem na Pražský hrad.

I když je Airbus A380 na větších mezinárodních letištích denně k vidění, do Prahy létá výjimečně. Doposud to bylo jen třikrát, z toho jednou neplánovaně. Loni v březnu přiletěl obr v namodralých barvách aerolinek Korean Air, dnes ho vypraví na linku Dubaj – Praha společnost Emirates, která tak oslaví pět let fungování na pražském letišti.   

Obří letoun má dvě podlaží, ve kterých může být skoro 900 míst pro pasažéry. Každá letecká společnost si upravuje interiér ve svém stylu.

airbus-a380-ek-clanek-nahled V těchto letadlech lze narazit třeba i na fitness, luxusní společenské místnosti s bary nebo dokonce na ložnice. V současnosti je na světě v provozu přes 160 letadel tohoto typu.

V Ruzyni můžete přivítat letadlo spolu s dalšími nadšenci vytvořením nápisu A380. Nápis se začne tvořit už od 10 hodin u Terminálu 2, příchozí obdrží čepičku Emirates. Na letišti se dnes  konají v souvislosti s příletem exkurze, ty jsou však již obsazeny.

Amatérské video Airbusu A380 pár minut před přistáním v Praze (březen 2014), které bylo pořízeno na kraji Suchdola:


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru