dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - oblacno
11°C
Zvedněte oči k obloze, do Prahy dnes na chvíli přiletí největší osobní dopravní letadlo světa
Airbus A380. Ilustrační foto: sxc.hu

Zvedněte oči k obloze, do Prahy dnes na chvíli přiletí největší osobní dopravní letadlo světa

Letečtí fandové v Praze mají dnes svátek. V 16:40 přiletí na ruzyňské letiště teprve potřetí v historii největší dopravní letadlo světa Airbus A380. Po třech hodinách odletí na pravidelné lince zpět do Soulu.

Airbus A380 přiletěl poprvé do Prahy v říjnu 2011, podruhé v listopadu 2012 při neplánovaném mezipřistání. První přílet způsobil velký poprask, stovky zvědavců se vyrazily na letadlo podívat na vlastní oči. Tuto možnost budou mít i dnes.

Přistání i vzlet letadla bude možné opět sledovat z vyhlídkové terasy nebo z přilehlého okolí letiště. Na letiště je kvůli předpokládanému velkému zájmu fanoušků letectví lepší vypravit se s dostatečným časovým předstihem.

Airbus A380 pod vlajkou Korean Air je výjimečný svým exkluzivním servisem. Kapacita 407 míst je nejmenší ze všech A380 operovaných jinými společnostmi. Kromě ekonomické třídy je zde Prestige class, kde cestující zažijí atmosféru soukromého letadla. Je zde také 12 míst v soukromých apartmá s vlastním barem.

Na lince mezi Prahou a Soulem je běžně nasazovaný Airbus A330, dnešní přílet Airbusu A380 bude výjimečný. Na pravidelné odbavování tohoto obřího letadla není pražské letiště ještě uzpůsobeno.

Čtěte také: Unikátní historické obrázky ruzyňského letiště, které slaví výročí 


Další články
Nahoru