dnes
Pátek - obcasny-dest
12°C
zítra
Sobota - zatazeno
13°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
12°C
„Žvanírna“ na magistrátu: Pražští zastupitelé jednali opět do rána, opozice to před rozbřeskem zabalila
Jednací sál pražských zastupitelů. Foto: archiv

„Žvanírna“ na magistrátu: Pražští zastupitelé jednali opět do rána, opozice to před rozbřeskem zabalila

Jednání pražského zastupitelstva se opět protáhlo do rána, zastupitelé se sešli ve čtvrtek v 09:00 a primátor Zdeněk Hřib (Piráti) jednání ukončil v pátek po 05:30. Opoziční zastupitelé z ANO a ODS sál opustili kolem 03:00 na protest proti délce jednání. Kvůli nedostatku hlasů se koalici nepodařilo ráno ani na druhý pokus odhlasovat vyjádření podpory hlavního města pro demonstraci spolku Milion chvilek pro demokracii, která se bude konat v neděli na Letné.

Předsedkyně zastupitelského klubu ODS Alexandra Udženija před svým odchodem označila koalici za neschopnou a upozornila na fakt, že opozice jednání tentokrát nijak neprodlužovala. To se stalo na květnovém zasedání, kdy se zastupitelé sešli ve čtvrtek v 09:00 a skončili v pátek po 07:00. Zástupci opozice tehdy koalici kladli stále stejné otázky, další zpoždění jednání nabralo opakovanými přestávkami, které se v součtu protáhly na několik hodin.

Poslední schůze se obešla bez obstrukcí, i tak se protáhla do rána. Několik hodin se řešila například otázka pokračování privatizace bytů, ke které dorazilo několik peticí. K ránu pak zastupitelé přes dvě hodiny jednali o otázce obnovení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí, promlouvala řada odpůrců i příznivců projektu. Návrh udělit stavbě souhlas nakonec zastupitelé neodhlasovali.

Při posledních dvou hlasováních měla koalice problém dostat k hlasovacím zařízením dostatek zastupitelů, aby je bylo možné přijmout. V případě podpory pro nedělní akci na Letné se to nepodařilo ani na druhý pokus poté, co první hlasování primátor vyhlásil za zmatečné.

Posledním tiskem byly personální změny ve výborech. I v tomto případě se na první pokus nesešlo dost hlasů, jeden ze zastupitelů však uvedl, že hlasovací tlačítko nedomáčkl. Na druhý pokus se technický tisk schválit podařilo.


Nacher: Ministerstvo financí by se mělo na svět dívat méně úřednickýma očima

22. října 2020 ve 13:09

Jsem zklamaný negativním stanoviskem Ministerstva financí k návrhu na rozšíření kompetencí Finančního arbitra. A to nejen proto, že větší uplatnění mimosoudního řešení spotřebitelských sporů má hnutí ANO ve svém volebním programu, ale i proto, že k posilování práv spotřebitelů se vláda hlásí i ve...

Další články
Nahoru