Dnes Středa - prehanky-dest 21°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 23°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
CestováníKnižní tipy

Zuzana Zvěřová: Letem světem za pár korun

Jak vypadají výlety s průvodci, které potkáte v Africe či Asii na pláži? Co dělat, když na dovolené onemocníte? Na jaké podvody si dát pozor při půjčování auta v zahraničí? Jaké výslechy vás mohou čekat na letišti mimo EU a jak jim předejít? Jak cestovat opravdu levně a nenechat se okrást žádným obchodníkem…?

letem-svetem-za-par-korun To všechno popisuje ve své knize Zuzana Zvěřová, cestovatelka a influencerka, která na sociálních sítích radí lidem, jak se vydat do zahraničí za pár korun, na co si tam dát pozor a co navštívit. Ve dvaceti kapitolách popisuje mimo jiné příběhy ze Zanzibaru, Srí Lanky, Palestiny, ale i z evropského Korfu, Tenerife nebo Finska. 

Najdete v nich jak příhody z cest, jako je arabská svatba nebo bouračka s karavanem, tak užitečné informace, jako kde si koupit SIM kartu či v jaké zemi raději nepoužívat kreditní karty. Nechybí ani návody na to, jak vyhledat nejlevnější letenky či ubytování. 

Dobré rady na cesty od Zuzky:

  • Hledejte lety z různých letišť v okolí, ušetříte tím i několik tisíc.
  • Letenky kupujte minimálně dva měsíce předem.
  • Zkontrolujte si podmínky vstupu do země, do některých zemí musíte mít pas platný alespoň další půlrok.
  • Zahraniční SIM kartu si kupte přes Airalo, vychází často levněji.
  • Půjčujete-li si auto v zahraničí, důkladně si ho natočte ze všech stran, vyhnete se tím možným obviněním z jeho poškození 

Zuzana Zvěřová (* 1998 v Praze) cestuje od dětství a předává své zkušenosti a tipy z cest na sociálních sítích. Na svou webovou stránku Dovolené a levné letenky od Zuzky na buymeacoffee.com přidává různé praktické rady a vytváří dovolené na míru. Cestování skloubila se svou vášní pro kreativní psaní.

Jejím snem je procestovat celý svět. Nejvíce ji láká jihovýchodní Asie, kde by se chtěla starat o opuštěná zvířata. Studuje ekonomii a management.

Najdete ji na Instagramu na @zuzanazver 

Zuzana Zvěřová: Letem světem za pár korun, vydává nakladatelství Universum, 192 stran, doporučená cena 359 Kč


Autor: Alo

Paměti. Vzpomínky legendární tanečnice Josephine Bakerové

Dnes v 10:18

Když se neznámá mladičká Američanka Josephine Bakerová poprvé objevila roku 1926 na Champs-Élysées, zapůsobila v době „zlatých“ 20. let na Paříž jako naprosté zjevení. Francouzský novinář a spisovatel Marcel Sauvage byl u toho a na základě jeho rozhovorů, které v průběhu let s legendární tanečnicí...

Pavlína Křivánková: Chalupa

4. června 2023 v 15:36

Existují cesty, které si člověk nevybírá, a lidé, které by raději nepotkal. Helenin přítel je nedostupný. První společné dítě se dere na svět a po Karlovi se slehla zem. Mladá žena utíká z města na valašskou samotu, daleko od lidí a své matky, která přesně ví, jak by měla dcera žít, ale sama je...

Jeffery Deaver: Noční návštěvník

4. června 2023 ve 14:30

V New Yorku řádí geniální zločinec, který si říká Zámečník. Je přímo fascinován zámky a umí si poradit s jakýmkoli bezpečnostním systémem. Když po nocích vniká do cizích obydlí, prozatím své oběti okrádá jen o pocit bezpečí.

Jonathan Freedland: Únik z Osvětimi

3. června 2023 ve 14:37

Skutečný příběh československého Žida Rudolfa Vrby, který uprchl z tábora smrti. 

Jorn Lier Horst: Otázka viny

2. června 2023 v 10:44

Odsouzený vrah. Anonymní dopisy. Nebezpečná hra, ve které jde o všechno. 

Radka Třeštíková: Kde jsi, když nejsi

1. června 2023 v 08:52

Bouřlivé, syrové a vášnivé vyprávění o rozchodu.

Dee Ernst: Lucy a hotýlek v Bretani

29. května 2023 ve 14:53

Lucy potřebuje nový životní začátek. Devětačtyřicetiletá hotelová manažerka z New Yorku, toho času bez práce a peněz kvůli podvodu, kterého se dopustil její bývalý šéf a partner, má soukromý i pracovní život v troskách. Přišla o práci, bydlení i přítele a přežívá u rodičů. Není divu, že s nadějí...

Vlkodlak, historická detektivka od vítěze Literární ceny Knižního klubu 2020

28. května 2023 v 10:53

Pokud patříte k příznivcům historických detektivek, možná budete znát knihy českého autora Jana Horníčka Čarostřelec (2020) a Kapitán Stellwerthter (2022). Třetí volné pokračování celé série se tentokrát jmenuje Vlkodlak.

Anatomie: Příběh lásky

28. května 2023 v 06:19

Hazel Sinnettová je dívka, která víc než po manželství touží po studiu chirurgie. Bohužel je začátek devatenáctého století a studium medicíny není pro ženy dostupné.

Natalia de Barbaro: Citlivá průvodkyně

27. května 2023 v 18:32

Kdo vlastně jsem? Co chci? O čem sním? Můžu se mít ráda?

Kniha pro ženy

27. května 2023 v 08:01

Jste často unavená a přestaly vás bavit věci, které vás dříve naplňovaly? Berou ostatní jako samozřejmost všechno, co pro ně děláte? Bouchnete někdy při hádkách jako papiňák a pak si to vyčítáte? Olga Studničková Šípková a Milan Studnička vám ukážou, jak vystoupit z tohoto začarovaného kruhu. Díky...

Další články
Nahoru