Dnes Pátek - obcasny-dest 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Byznys

Zuzana Havránková posílí ekonomickou sekci panevropské vědecké společnosti Academia Europaea

Panevropská vědecká společnost Academia Europaea, která sdružuje přední akademiky z různých oblastí i evropských zemí, mezi něž se řadí i více než 80 laureátů Nobelovy ceny, získala českou posilu. Členkou její Economics, Business, and Management Sciences sekce se nově stala ekonomka Zuzana Havránková, která působí na Anglo-americké vysoké škole v Praze. Stává se tak součástí instituce, která se váhou svého odborného názoru spolupodílí i na evropském zákonodárném procesu. 

„Zvolení členkou ekonomické sekce Academia Europaea je pro mě velkým osobním úspěchem. Přijímám jej s pokorou a vědomím, že na půdě společnosti budu vedle České republiky reprezentovat i AAU. Zároveň proto chci poděkovat všem kolegům z univerzity a těším se na naši pokračující spolupráci,“ poděkovala nově zvolená členka panevropského akademického kolegia doc. PhDr. Zuzana Havránková, Ph.D., která působí na School of Business Administration při Anglo-americké vysoké škole v Praze (AAU).

Zuzana Havránková má za sebou bohatou profesní dráhu čítající zajímavé akademické zkušenosti a mnohé úspěchy. Z oblastí, kterým se v rámci svého výzkumu věnovala, lze jmenovat mezinárodní ekonomii, ekonomii energetiky, environmentální ekonomii, makroekonomii, ekonomii práce, či bankovnictví. Během své kariéry spolupracovala s řadou prestižních institucí, včetně České národní banky a Kalifornské univerzity. Za přínos ekonomické vědě ji v minulosti ocenila České národní banka, Národní banka Slovenska, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Česká ekonomická společnost i nezisková mezinárodní organizace Global Development Network, která úzce spolupracuje se Světovou bankou.

„Zuzaně Havránkové srdečně blahopřeji! Pro Anglo-americkou vysokou školu je velkou ctí, že má ve svém týmu světově uznávanou ekonomku s tak širokým výzkumným záběrem. Za kolegy i studenty musím konstatovat, že jsme na její úspěch hrdi a těšíme se na její dojmy a zkušenosti z působení v Academii Europaea,“ vzkazuje své kolegyni rektor AAU Jiří Schwarz.

Zvolení Zuzany Havránkové předcházel náročný výběrový proces, jehož součástí byly peer-to-peer nominace i podrobná analýza její akademické kariéry v oboru ekonomie. Její volba za členku ekonomické sekce Academie Europaea je potvrzením, že jde aktuálně o jednu z nejvýznamnějších osobností ekonomie nejen v kontextu České republiky. Docentka Havránková bude mít nyní příležitost věnovat se vědě a výzkumu i mezioborové spolupráci v rámci celoevropského fóra předních akademických pracovníků.

Academia Europaea je prestižní panevropskou vědeckou společností založenou v roce 1988 v anglické Cambridge. Jejím záměrem je sdružovat evropské odborníky z rozličných akademických oborů v rámci jedné platformy. Společnost má zároveň poradní hlas při přípravě nové evropské legislativy, čehož dosahuje prostřednictvím vědeckého konsorcia SAPEA, které úzce spolupracuje s Evropskou komisí. Academia Europeae má v současnosti více než 5 tisíc členů z různých oborů ze 44 evropských zemí. Řadí se mezi ně i více než 80 laureátů Nobelovy ceny.  
Autor: TZ, red

Soutěž EY Podnikatel roku 2023 hlavního města Prahy a Středočeského kraje spustila nominační fázi

8. září 2023 v 11:15

Společnost EY pod záštitou primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody a ve spolupráci s inovační agenturou SIC vyhlásila devatenáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Celkem osm podnikatelů z těchto dvou regionů se v minulosti stalo...

Fakulta dopravní ČVUT v Praze podepsala nové strategické partnerství se společností SITA

8. září 2023 v 08:22

Ve středu 6. září byla podpisem partnerství mezi společností SITA a Fakultou dopravní ČVUT v Praze obnovena spolupráce zaměřená jak na vzdělávání nových odborníků, tak i na projektové záměry v oblasti letecké dopravy.

Wolt zavádí nonstop provoz, vedle restaurací nabídne i potraviny nebo květiny

29. srpna 2023 v 07:28

Finská technologická společnost Wolt zavádí v hlavním městě nepřetržitou rozvážku z vybraných podniků. Většina pražských zákazníků si tak nyní může objednávat v režimu 24/7 se stejným servisem, na který jsou zvyklí. Zákaznická podpora funguje po celou noc a je připravena pomoct zákazníkům v řádu...

Konference o kyberbezpečnosti

22. srpna 2023 v 09:00

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze organizuje jubilejní 25. ročník jedné z největších a nejvýznamnějších mezinárodních konferencí v oblasti kybernetické bezpečnosti, přesněji kryptologie a bezpečnosti vestavných systémů, Cryptographic Hardware and Embedded Systems...

Další články
Nahoru