Dnes Sobota - obcasny-dest 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

Zuzana Havránková posílí ekonomickou sekci panevropské vědecké společnosti Academia Europaea

Panevropská vědecká společnost Academia Europaea, která sdružuje přední akademiky z různých oblastí i evropských zemí, mezi něž se řadí i více než 80 laureátů Nobelovy ceny, získala českou posilu. Členkou její Economics, Business, and Management Sciences sekce se nově stala ekonomka Zuzana Havránková, která působí na Anglo-americké vysoké škole v Praze. Stává se tak součástí instituce, která se váhou svého odborného názoru spolupodílí i na evropském zákonodárném procesu. 

„Zvolení členkou ekonomické sekce Academia Europaea je pro mě velkým osobním úspěchem. Přijímám jej s pokorou a vědomím, že na půdě společnosti budu vedle České republiky reprezentovat i AAU. Zároveň proto chci poděkovat všem kolegům z univerzity a těším se na naši pokračující spolupráci,“ poděkovala nově zvolená členka panevropského akademického kolegia doc. PhDr. Zuzana Havránková, Ph.D., která působí na School of Business Administration při Anglo-americké vysoké škole v Praze (AAU).

Zuzana Havránková má za sebou bohatou profesní dráhu čítající zajímavé akademické zkušenosti a mnohé úspěchy. Z oblastí, kterým se v rámci svého výzkumu věnovala, lze jmenovat mezinárodní ekonomii, ekonomii energetiky, environmentální ekonomii, makroekonomii, ekonomii práce, či bankovnictví. Během své kariéry spolupracovala s řadou prestižních institucí, včetně České národní banky a Kalifornské univerzity. Za přínos ekonomické vědě ji v minulosti ocenila České národní banka, Národní banka Slovenska, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Česká ekonomická společnost i nezisková mezinárodní organizace Global Development Network, která úzce spolupracuje se Světovou bankou.

„Zuzaně Havránkové srdečně blahopřeji! Pro Anglo-americkou vysokou školu je velkou ctí, že má ve svém týmu světově uznávanou ekonomku s tak širokým výzkumným záběrem. Za kolegy i studenty musím konstatovat, že jsme na její úspěch hrdi a těšíme se na její dojmy a zkušenosti z působení v Academii Europaea,“ vzkazuje své kolegyni rektor AAU Jiří Schwarz.

Zvolení Zuzany Havránkové předcházel náročný výběrový proces, jehož součástí byly peer-to-peer nominace i podrobná analýza její akademické kariéry v oboru ekonomie. Její volba za členku ekonomické sekce Academie Europaea je potvrzením, že jde aktuálně o jednu z nejvýznamnějších osobností ekonomie nejen v kontextu České republiky. Docentka Havránková bude mít nyní příležitost věnovat se vědě a výzkumu i mezioborové spolupráci v rámci celoevropského fóra předních akademických pracovníků.

Academia Europaea je prestižní panevropskou vědeckou společností založenou v roce 1988 v anglické Cambridge. Jejím záměrem je sdružovat evropské odborníky z rozličných akademických oborů v rámci jedné platformy. Společnost má zároveň poradní hlas při přípravě nové evropské legislativy, čehož dosahuje prostřednictvím vědeckého konsorcia SAPEA, které úzce spolupracuje s Evropskou komisí. Academia Europeae má v současnosti více než 5 tisíc členů z různých oborů ze 44 evropských zemí. Řadí se mezi ně i více než 80 laureátů Nobelovy ceny.  
Autor: TZ, red

Nový cirkulární spot Sto•re v Holešovické tržnici představuje disrupci v nakupování

16. května 2024 ve 12:34

V nově otevřeném cirkulárním obchodě Sto•re je normální STOkrát REcyklovat. Podle jeho tří hlavních zakladatelek je přirozené nenakupovat pořád nové. Pražané tak mají možnost pořídit si kurátorovaný nábytek, opravenou elektroniku, nádobí, předměty běžné denní potřeby i zachráněné pokojové...

Projekt Biometan získal ocenění Sustainability Star

13. května 2024 v 10:43

Projekt „Biometan – Využití kalového plynu na ÚČOV Praha“, který realizovala společnost Česká voda – MEMSEP ze skupiny Veolia pro Pražskou vodohospodářskou společnost v roce 2023 sbírá ocenění za oceněním. V březnu byl projekt jmenován Vodohospodářskou stavbou roku v kategorii do 50 mil. Kč za...

Divadlo Gong nabízí své prostory k pronájmu

29. dubna 2024 v 09:13

Vysočanské Divadlo Gong – kulturní a vzdělávací společenské centrum Prahy 9 – je příspěvkovou organizaci deváté městské části. Nabízí návštěvníkům nejen představení divadelních souborů z Prahy a okolí, ale i hudební vystoupení různých žánrů včetně pravidelných jazzových...

Tesco spustilo kampaň Žijeme hokejem

27. dubna 2024 v 06:58

Tesco, oficiální sponzor Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024, spouští očekávanou kampaň spojující svět hokeje se světem maloobchodu. Pod sloganem „Žijeme hokejem“ nabízí zákazníkům šanci stát se součástí velkého hokejového dobrodružství.  

Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT si zvolila děkana

25. dubna 2024 v 06:17

Akademický senát Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT zvolil 23. dubna kandidáta na děkana FBMI. V tajném hlasování byl jednomyslně zvolen na funkční období 2024–2028 staronový děkan FBMI prof. MUDr. Jozef Rosina, Ph.D., MBA.

Další články
Nahoru