dnes
Pondělí - obcasny-dest
18°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
18°C
pozítří
Středa - jasno
23°C
Zúčtování v Praze 11: Rozpočet loni skončil v přebytku, plánován byl schodek
Ilustrační foto: archiv

Zúčtování v Praze 11: Rozpočet loni skončil v přebytku, plánován byl schodek

Praha 11 v loňském roce hospodařila s příjmy 838 milionů a výdaji 730,7 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který projednala rada.

Příjmy i výdaje jedenácté městské části byly proti původně schválenému rozpočtu vyšší, a to i přesto, že na investice čerpala radnice méně peněz, než bylo plánováno. Rozpočet schválený loni v lednu počítal s příjmy 438,1 milionu a výdaji 648,6 milionu korun.

Na běžných výdajích radnice loni utratila 564,4 milionu korun a na kapitálových, tedy určených na investice, 166,3 milionu. Podle původně schváleného plánu chtěla městská část investovat téměř 199 milionů, což během roku zvýšila na 533 milionů.

Plánované investice tak Praha 11 loni splnila na 31 procent. Například z peněz na investice do školství utratila městská část dvě třetiny.

V příjmech získala městská část nejvíce peněz z takzvaných transferů, tedy převodů peněz ze státního rozpočtu, vlastních fondů a od hlavního města. Na nich Praha 11 vybrala více než 781 milionů.

Radnici se dařilo ve vlastní ekonomické činnosti, která spočívá zejména v pronájmu bytů a nebytových prostor. Více se také vybralo na dani z nemovitosti. Celkem městská část loni vydělala téměř 57 milionů korun.

Na Jižním Městě žije 77 600 obyvatel. Městská část zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů. Nyní zde vládne koalice Pirátů, ANO, ODS, TOP 09 a STAN.


Bouřka zkomplikovala v Praze provoz na čtyřech nádražích

Včera ve 21:38

Bouřka, která dnes vpodvečer zasáhla hlavní město, zkomplikovala provoz na celkem čtyřech velkých pražských nádražích. Kvůli výpadku dodávek elektřiny byl zastaven na půl hodiny provoz některých vlaků.

Zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v Praze končí

Včera ve 21:11

Na základě informace vydané dnes Českým hydrometeorologickým ústavem končí platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru na území Prahy v pondělí 3. srpna 2020 v 02:00 hodin. 

Na radnici Prahy 10 bude vyvěšena romská vlajka k uctění obětí holokaustu

31. července 2020 ve 12:48

Městská část Praha 10 se tuto neděli připojí ke vzpomínce na tragédii více než půl milionu Romů a Sintů zavražděných v nacistických koncentračních táborech. Na zdejší radnici bude vyvěšena romská vlajka, aby připomněla systematickou likvidaci tohoto etnika během druhé...

Na Prokopově náměstí bude působit ScioŠkola, rozhodli radní Prahy 3

30. července 2020 v 16:36

Společnost Scio se dohodla s Prahou 3 na pronájmu prostor pro svou střední školu. Pronájem budovy na Prokopově náměstí na pět let s možností prodloužení dnes schválili radní městské části. 

Další články
Nahoru