Dnes Sobota - obcasny-dest 2°C
Zítra Neděle - snih 3°C
Sobota 23. 1. 2021
Svátek má Zdeněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zúčtování v Praze 11: Rozpočet loni skončil v přebytku, plánován byl schodek
Ilustrační foto: archiv

Zúčtování v Praze 11: Rozpočet loni skončil v přebytku, plánován byl schodek

Praha 11 v loňském roce hospodařila s příjmy 838 milionů a výdaji 730,7 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který projednala rada.

Příjmy i výdaje jedenácté městské části byly proti původně schválenému rozpočtu vyšší, a to i přesto, že na investice čerpala radnice méně peněz, než bylo plánováno. Rozpočet schválený loni v lednu počítal s příjmy 438,1 milionu a výdaji 648,6 milionu korun.

Na běžných výdajích radnice loni utratila 564,4 milionu korun a na kapitálových, tedy určených na investice, 166,3 milionu. Podle původně schváleného plánu chtěla městská část investovat téměř 199 milionů, což během roku zvýšila na 533 milionů.

Plánované investice tak Praha 11 loni splnila na 31 procent. Například z peněz na investice do školství utratila městská část dvě třetiny.

V příjmech získala městská část nejvíce peněz z takzvaných transferů, tedy převodů peněz ze státního rozpočtu, vlastních fondů a od hlavního města. Na nich Praha 11 vybrala více než 781 milionů.

Radnici se dařilo ve vlastní ekonomické činnosti, která spočívá zejména v pronájmu bytů a nebytových prostor. Více se také vybralo na dani z nemovitosti. Celkem městská část loni vydělala téměř 57 milionů korun.

Na Jižním Městě žije 77 600 obyvatel. Městská část zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů. Nyní zde vládne koalice Pirátů, ANO, ODS, TOP 09 a STAN.


Hořel částečně devastovaný byt

Včera ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru