Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 4°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 6°C
Čtvrtek 15. 4. 2021
Svátek má Anastázie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zúčtování v Praze 11: Rozpočet loni skončil v přebytku, plánován byl schodek
Ilustrační foto: archiv

Zúčtování v Praze 11: Rozpočet loni skončil v přebytku, plánován byl schodek

Praha 11 v loňském roce hospodařila s příjmy 838 milionů a výdaji 730,7 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který projednala rada.

Příjmy i výdaje jedenácté městské části byly proti původně schválenému rozpočtu vyšší, a to i přesto, že na investice čerpala radnice méně peněz, než bylo plánováno. Rozpočet schválený loni v lednu počítal s příjmy 438,1 milionu a výdaji 648,6 milionu korun.

Na běžných výdajích radnice loni utratila 564,4 milionu korun a na kapitálových, tedy určených na investice, 166,3 milionu. Podle původně schváleného plánu chtěla městská část investovat téměř 199 milionů, což během roku zvýšila na 533 milionů.

Plánované investice tak Praha 11 loni splnila na 31 procent. Například z peněz na investice do školství utratila městská část dvě třetiny.

V příjmech získala městská část nejvíce peněz z takzvaných transferů, tedy převodů peněz ze státního rozpočtu, vlastních fondů a od hlavního města. Na nich Praha 11 vybrala více než 781 milionů.

Radnici se dařilo ve vlastní ekonomické činnosti, která spočívá zejména v pronájmu bytů a nebytových prostor. Více se také vybralo na dani z nemovitosti. Celkem městská část loni vydělala téměř 57 milionů korun.

Na Jižním Městě žije 77 600 obyvatel. Městská část zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů. Nyní zde vládne koalice Pirátů, ANO, ODS, TOP 09 a STAN.


Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

Dnes ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Další články
Nahoru