Dnes Pátek - polojasno 28°C
Zítra Sobota - polojasno 26°C
Pátek 30. 7. 2021
Svátek má Bořivoj
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zúčtování v Praze 11: Rozpočet loni skončil v přebytku, plánován byl schodek
Ilustrační foto: archiv

Zúčtování v Praze 11: Rozpočet loni skončil v přebytku, plánován byl schodek

Praha 11 v loňském roce hospodařila s příjmy 838 milionů a výdaji 730,7 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který projednala rada.

Příjmy i výdaje jedenácté městské části byly proti původně schválenému rozpočtu vyšší, a to i přesto, že na investice čerpala radnice méně peněz, než bylo plánováno. Rozpočet schválený loni v lednu počítal s příjmy 438,1 milionu a výdaji 648,6 milionu korun.

Na běžných výdajích radnice loni utratila 564,4 milionu korun a na kapitálových, tedy určených na investice, 166,3 milionu. Podle původně schváleného plánu chtěla městská část investovat téměř 199 milionů, což během roku zvýšila na 533 milionů.

Plánované investice tak Praha 11 loni splnila na 31 procent. Například z peněz na investice do školství utratila městská část dvě třetiny.

V příjmech získala městská část nejvíce peněz z takzvaných transferů, tedy převodů peněz ze státního rozpočtu, vlastních fondů a od hlavního města. Na nich Praha 11 vybrala více než 781 milionů.

Radnici se dařilo ve vlastní ekonomické činnosti, která spočívá zejména v pronájmu bytů a nebytových prostor. Více se také vybralo na dani z nemovitosti. Celkem městská část loni vydělala téměř 57 milionů korun.

Na Jižním Městě žije 77 600 obyvatel. Městská část zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů. Nyní zde vládne koalice Pirátů, ANO, ODS, TOP 09 a STAN.


Praha 5 získala zpět budovu ZŠ Pod Žvahovem, chystá stavební úpravy

Včera ve 20:43

Tři roky trvaly soudní spory o výpověď z nájmu jedné z budov ZŠ Pod Žvahovem. Tu doposud užívalo Taneční centrum Praha. Městská část Praha 5 už převzala budovu do své správy a celý areál čeká plánovaná revitalizace.

Praha 2 rozdělí pět milionů v Participativním rozpočtu. Obyvatelé mohou zasílat návrhy

Včera ve 12:04

Radnice Prahy 2 vyhlašuje pilotní program participativního rozpočtu. Obyvatelé se mohou podílet na rozvoji své městské části, sami budou projekty navrhovat a o jejich podpoře rozhodovat hlasováním. Radnice na projekt vyčlenila prostředky v souhrnné výši až 5 milionů...

O kulturní dotace půjde zažádat prostřednictvím Portálu Pražana

28. července 2021 v 17:12

Od srpna letošního roku získá Portál Pražana další funkcionalitu. Nově zde bude v rámci pilotního projektu možné podávat žádosti o dotaci v oblasti kultury. Rozhodli o tom na mimořádném jednání městští radní. Portál Pražana bude možné využít bez předchozí registrace na Portálu finanční podpory....

Další články
Nahoru