dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Zpravodajství

Zubní ordinace se vrací do školy

V úterý 16. září byla ve Fakultní základní škole prof. O. Chlupa ve Fingerově ulici v Nových Butovicích slavnostně představena zmodernizovaná školní zubní ordinace. Prezentace se zúčastnili starosta Prahy 13 David Vodrážka, ředitelka školy Blanka Janovská, provozovatel ordinace MUDr. Vladimír Dvořák a zubařka MUDr. Alexandra Beníšková, která v ordinaci působí.

Ordinaci provozuje od začátku školního roku Stomatologické centrum Lípa, působící v nedaleké poliklinice Lípa Centrum Nové Butovice. Vznikla za podpory vedení školy, radnice  Prahy 13 a Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Smyslem ordinace je obnovit pravidelné preventivní prohlídky žáků školy, využívat preventivní metody ochrany zubů, samozřejmě ošetřovat kazy a jiné problémy a zajistit žákům případnou pomoc specialistů v ostatních stomatologických oborech.

„Zubní ordinace dříve ve školách byly a sloužily. Jejich rušení v minulosti bylo velkou chybou,“ říká Vladimír Dvořák. „Veškerá péče byla přenesena na rodiče. Mnozí z nich si ani neuvědomovali, že i o mléčné zuby je třeba se starat, že je třeba je ošetřovat a že včasnou nápravou malých anomálií v postavení zubů můžeme předejít vážným problémům skusu v dospělosti. Proto jsme se s podporou radnice rozhodli školní ordinaci obnovit.“


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru