dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Zubem času ohlodaná turistická značení se dočkají opravy
Ilustrační foto: TSK

Zubem času ohlodaná turistická značení se dočkají opravy

Praha je unikátním místem nejen v množství památek a zajímavostí, ale i v hustotě turistického značení. Při podrobné kontrole bylo zjištěno, že z celkového počtu 204 sestav značení jich 72 kompletně chybí a celá řada dalších je poškozena. Nyní budou postupně opraveny.

Jedny z prvních tras pro pěší turisty k významným kulturním a turistickým cílům se v historickém centru Prahy objevily na přelomu tisíciletí. Při označování bylo použito zhruba 1300 informačně orientačních značek. Na tomto značení je mimo názvu cílového místa v českém jazyce i symbol a směr cílového místa. Toto značení se však důsledně vyhýbá komerčním cílům.

turisticke-znaceni-5-nahled V pozdějších letech byly označovány další cíle, až do aktuálního stavu zhruba 350 míst nejen v historickém centru, ale i v některých dalších městských částech. Správa značení není v tuto chvíli jednotná. O celoměstské značky se stará Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK), ostatní jsou ve správě jednotlivých městských část.

„K obnově původního stavu je zapotřebí zhruba milionová investice, kterou vynaložíme na výstavbu 72 celých sestav, doplnění poškozených cedulí a opatření nosných sloupů speciálním nátěrem proti polepům. Celá oprava by měla být hotová do zahájení hlavní turistické sezóny,“ uvedl ředitel TSK Pivec.


Další články
Nahoru