dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražský život

Ztráty vody jsou v Praze minimální

Na historické minimum kleslo v loňském roce procento ztrát vody v pražské vodovodní síti. Loni tento ukazatel dosáhl hodnoty 20,34 procenta, o rok dříve to bylo 21,27 procenta. Přitom ještě v roce 2000 ztráty přesahovaly jednu třetinu a v roce 1997 dokonce více než 43 procent.

„Na tomto výsledku se podepsaly zejména dva faktory, a to pravidelná diagnostika sítě a příznivé klimatické podmínky v zimních měsících roku 2013, které se odrazily v nižším počtu tekoucích havárií než v roce předchozím,“ řekl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací.

PVK pravidelně preventivně prověřují vodovodní sít. V minulém roce prošlo diagnostikou 2 774 kilometrů a bylo nalezeno 306 skrytých úniků vody. Při průzkumu a měření na vodovodní síti se lokalizují úniky vody, monitorují tlaky a šumy na síti, měří a analyzují průtoky vody, kontroluje se funkčnost měřidel a redukčních ventilů.

Vodovodní síť v metropoli dosahuje délky 3496 kilometrů, délka přípojek činí 783 kilometrů a počet vodovodních přípojek se loni zastavil na čísle 110 781.


Další články
Nahoru