dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Ztratili hlavu? Ne, jen se na pouliční výstavě ponořili do historie sedmičky
Panoramatický modul je instalován i na Strossmayerově náměstí před kostelem sv. Antonína. Foto: Praha 7

Ztratili hlavu? Ne, jen se na pouliční výstavě ponořili do historie sedmičky

Sedmá městská část připravila u příležitosti oslav svého 130. výročí pouliční výstavu historických fotografií, mapující proměny známých míst v čase.

V originálních výstavních modulech je na čtyřech místech v Praze 7 k vidění více než dvě stě unikátních fotografií, které městská část shromáždila od partnerů oslav a široké veřejnosti. Stačí se jen sehnout, „ponořit se" do oválné galerie a otáčet se.

Výstava mapuje změny, jimiž Praha 7 za 130 let prošla, a připomíná místa, která si již ve skutečnosti nemůžeme prohlédnut.

130-let-p7-vystava2-nahled Panoramatické výstavní moduly jsou instalovány na Strossmayerově náměstí před kostelem sv. Antonína, v Letenských sadech u Letenského zámečku, na Ortenově náměstí a ve Stromovce u bývalé Šlechtovy restaurace

130-let-p7-vystava3-nahled Fotografie přibližují historickou podobu objektů a míst z přilehlého okolí instalace. Snímky jsou opatřeny průvodními texty, zaměřenými na historii a vývoj daných lokalit.

Snímky pro účely výstavy zapůjčili Národní technické muzeum Praha, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, Hasičský záchranný sbor hlavního města Prahy a občané Prahy 7.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru