Dnes Čtvrtek - jasno 13°C
Zítra Pátek - zatazeno 9°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ztratila naditou peněženku s řetízky a doklady, měla štěstí na nálezkyni
Obsah peněženky, která se našla na parkovišti. Zdroj foto: Městská policie hl. m. Prahy

Ztratila naditou peněženku s řetízky a doklady, měla štěstí na nálezkyni

O prodlouženém víkendu našla mladá žena na parkovišti u obchodního domu na Zbraslavi peněženku s dvaceti sedmi tisíci korunami, doklady a zlatými řetízky. Odevzdala ji na služebnu. 

„Strážníci poté vyrozuměli majitelku a vše jí vrátili,“ sdělila mluvčí Městské policie hl. M. Prahy Irena Seifertová. 

I když to dle statistik městské i státní policie zdaleka není pravidlem, občas obdobné ztráty mají také šťastný konec. Na detašované pracoviště Městské policie Praha 7 v Havanské ulici se například v minulosti dostavil muž s tím, že chce oznámit nález peněženky s doklady. V peněžence bylo kromě dokladů i několik desítek tisíc korun.

Loni na podzim došlo ke kurióznímu případu, kdy přišel na služebnu strážníků v Praze 11 osmatřicetiletý muž nahlásit zločin, který měl v létě na svědomí. 

Na místě se přiznal, že v srpnu letošního roku, kdy pracoval jako číšník v restauraci na Praze 2, ukradl kasírtašku s finanční hotovostí ve výši 15,5 tisíce korun, které následně zpronevěřil.

Během pracovní doby se prý opil a pak i s plnou peněženkou se z práce „vypařil“. „I když byl vyslýchán jako jeden z podezřelých, spoléhal na to, že mu nikdo nic nedokáže, protože byl na place sám a lokál byl plný,“ popsala Seifertová.


Autor: Karel Netolický

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

Dnes v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru