Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
ZŠ Solidarita má zmodernizovanou jídelnu, zvýšila se její kapacita
Interiéry zmodernizované jídelny. Foto: Školní jídelny Praha 10

ZŠ Solidarita má zmodernizovanou jídelnu, zvýšila se její kapacita

V ZŠ Solidarita byla dokončena modernizace školní jídelny, při které se zvýšila kapacita z 88 na 105 míst. Informoval o tom Jaroslav Vrtiška, ředitel Školních jídelen Praha 10, organizace, která zajištuje stravování ve třinácti základních školách v desáté městské části.

Modernizace jídelny přinesla nejen zvýšenou kapacitu, ale i její nový vzhled a vylepšenou akustiku. V rámci inovativních úprav byly instalovány například barové židle u oken a multifunkční lavice.

„Nový nábytek umožňuje různá uspořádání pro různé akce školy, od školních setkání, školení až po různé společenské události. A už nyní je tato multifunkční jídelna pro tyto události využívána, také například pro setkání pedagogické rady, a to bez náročného stěhování nábytku,“ uvedl Vrtiška. 

Nejzajímavějším prvkem jídelny je lavice ve tvaru L, která tvoří dominantu celého prostoru. Slouží jako multifunkční prvek, oddělující frontu dětí čekajících na oběd od těch, kteří si vychutnávají jídlo. Její celá zadní strana je zpracována tak, že může být využívána jako komunikativní plocha pro kreativní aktivity.

Podle radního pro oblast školství Ondřeje Počarovského (TOP 09) je nová podoba jídelny výrazem snahy prahy 10 posunout hranice a vytvořit pro děti prostředí, kde se cítí dobře. „Našim obecným cílem je, aby každá naše jídelna na Desítce podporovala zdraví dětí tím, že nabízí pestrou a vyváženou stravu. Chceme podpořit jejich pohodu tím, že je vytvoříme klidnou a příjemnou atmosféru,“ uvedl. 

Letošní modernizace je završením několikaletého procesu proměny jídelny. Již v roce 2019 byla v jídelně provedena klíčová úprava zajištění vhodné akustiky. O rok později se školní jídelna proměnila vizuálně, objevily se v ní kresby a byly realizovány různé barevné nápady.


Autor: Karel Netolický

Praha 2: Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí

Dnes ve 13:21

Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí se bude konat v Boothill baru v Jaromírově ulici v úterý 12. března v 16 hodin.

Den otevřených dveří na Pražském hradě

Dnes ve 12:58

Pro návštěvníky jsou v neděli 10. března připraveny dva okruhy, které si budou moci projít a dostat se tak do řady běžně nepřístupných sálů a prostor v nichž se odehrávají nejvýznamnější státní, protokolární a společenské události.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 10. týden

Dnes v 10:49

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Debata: Máma v práci

Dnes v 08:03

U příležitosti Mezinárodního dne žen se pátek 8. března koná debata Máma v práci – jak skloubit rodinu a práci. Vezměte s sebou i děti, na které bude čekat zábavný dětský koutek.

Setkání k revitalizaci parku Bělčická

Dnes v 07:36

Loni v říjnu prodiskutovala radnice Prahy 4 s veřejností možnosti proměny parku Bělčická. Na základě těchto podnětů a analýz provedených přímo na místě navrhli studentky a studenti Katedry zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity možnosti, jak tento park...

Praha 9: Mezinárodní den žen na Kluzišti Střížkov

Dnes v 07:34

Vezměte manželky, maminky a babičky slavit a užijte si 8. března hezký den.

Nemocné a staré stromy v bubenečském parku nahradí nové

Dnes v 07:31

Zdravotní kácení v bubenečském parku Generála Lázaro Cárdenase si vyžádá úbytek čtrnácti starých stromů. Jako náhrada je uložena výsadba 21 stromů nových. Kácení proběhne v průběhu března.

Jak si vyrobit vlastní mobil nebo žabí budík poradí druhý ročník kurzu na FEL ČVUT

1. března 2024 v 10:11

Studijní program Kybernetika a robotika na Fakultě elektrotechnické ČVUT právě otevřel druhý ročník unikátního kurzu Jak vyrobit (téměř) cokoli. Koncept praktického vzdělávání v oblasti digitální výroby a rychlého prototypování není novinkou, řadu let ho razí prestižní americká univerzita MIT....

Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil

1. března 2024 v 09:23

Radnice Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil. Celý březen je v atriu umístěn sběrný box, kam lze staré telefony odložit. Kampaň Recykluj mobil podporuje neziskový spolek Silou hlasu věnováním 10 korun z každého odevzdaného mobilu. Cílem je sesbírat co nejvíce mobilních telefonů a...

Přednáška: Nejčerstvější objevy v antickém světě

1. března 2024 v 08:48

Archeologové ve Středomoří nepolevují v terénní práci, a tak se sezónu za sezónou na světlo světa dostávají pozůstatky antického období. Po tisíciletích strávených v zemi začínají ruiny staveb nebo různé movité předměty vyprávět své příběhy, odpovídat na otázky a někdy také klást...

V Praze 14 budou vítat jaro

1. března 2024 v 07:23

Pohádka pro děti, průvod i špekáčky. V neděli 17. března se bude vítat jaro a vynášet Morana.

Swap 7000 ve Florentinu

1. března 2024 v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

Další články
Nahoru