Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - obcasny-dest 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
ZŠ Pod Žvahovem má novou kuchyň, jídelnu a prostory pro družinu
Nová jídelna. Foto: P5

ZŠ Pod Žvahovem má novou kuchyň, jídelnu a prostory pro družinu

Praha 5 dokončila náročnou rekonstrukci a přístavbu přízemní části Základní školy Pod Žvahovem. V rámci rozsáhlé investiční akce zde vznikla nová kuchyně s jídelnou a také prostory pro družinu. Stavební práce, které prováděla firma Subterra, probíhaly 16 měsíců a městská část na ně vynaložila více než 112 milionů korun. Informoval o tom mluvčí městské části David Šťáhlavský.

Na začátku týdne byla otevřena modernizovaná školní kuchyně, prostorná jídelna a zrekonstruovaný objekt družiny v areálu hlubočepské školy. Žáci a učitelé se tak konečně dočkali „domácích“ obědů, neboť při rekonstrukci se sem jídlo muselo dovážet. Stavba byla zahájena na počátku minulého roku a kolaudace proběhla letos na konci dubna. 

„Během dlouhé rekonstrukce jsme se museli vyrovnat s řadou problémů způsobených zejména nedokonalou předprojektovou přípravou, kterou jsme zdědili po svých předchůdcích. Původní objekt družin musel být navíc pro špatný technický stav celý zdemolován a statické problémy prodloužily i přestavbu dosavadního pavilonu jídelny s výdejnou,“ sdělil místostarosta pro strategické investice Radek Janoušek (Praha 5 Sobě).

V souvislosti s potřebami školy byl v severním křídle vybudován nový gastroprovoz, který se rozšířil ještě do prostoru bývalé jídelny. Nyní tu budou moci denně uvařit více než 800 jídel. 

Úpravami prošlo také kuchyňské zázemí a technické místnosti v suterénu. Mezi severní a jižní křídlo byla umístěna přístavba pro novou jídelnu, která najednou pojme 92 strávníků u stolů. Jídelna má plochou jednoplášťovou střechu s jehlanovitým světlíkem a prosklenou hliníkovou fasádu. 

Projekt rekonstrukce v ZŠ Pod Žvahovem zahrnoval rovněž úpravy prostor pro družiny včetně hygienického zázemí a odstranění tří nevyhovujících objektů, které stály v zahradě. Ta je nyní připravena k případnému dalšímu rozvoji školy. 


Autor: red

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

Včera ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

Včera v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

V bytě na sídlišti Antala Staška byla nalezena mrtvá žena

19. května 2024 ve 22:37

V neděli odpoledne bylo v bytě v krčské ulici Fillova na sídlišti Antala Staška nalezeno tělo mrtvé dvaatřicetileté ženy. Policisté zjišťují, za jakých okolností k tragédii došlo. Přesnou příčinu určí pitva. Podle serveru aktu.cz je příčinou smrti nešťastná...

Festival otevřených budov zaznamenal více než 103 tisíc návštěv

19. května 2024 ve 21:26

Prezidentská rezidence, Lobkowiczký palác, Nová Oranžerie na Pražském hradě od Evy Jiřičné, Goethe institut na nábřeží, vinohradská Čapkova vila, Clam-Gallasův palác na Starém Městě, budova bývalých Elektrických podniků Praha – dnes Bubenská 1 na Vltavské či nově zrekonstruované prostory Fantovy...

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

19. května 2024 v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

19. května 2024 v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru