Dnes Neděle - polojasno 15°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 17°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
ZŠ Plamínková: Testování žáků probíhá bez komplikací
V pondělí a ve čtvrtek ráno se děti po příchodu do škol testují. Foto(3x): Praha 4

ZŠ Plamínková: Testování žáků probíhá bez komplikací

Od pondělního návratu dětí do základních a mateřských škol se ráno po příchodu děti dvakrát týdně testují. Někdy i za pomoci rodičů či vyučujících. Dnes ráno se o tom v Základní škole Plamínkové v Praze 4 osobně přesvědčila starostka městské části Irena Michalcová (ANO 2011).  

„Od pondělí osobně monitoruji návrat dětí i samotné testování a musím s radostí konstatovat, že personál našich škol je perfektně připravený a že samotné děti vše zvládají s úsměvem,“ prozradila starostka, která ve zdejší mateřské škole na začátku osmdesátých let učila. Ocenila, že s testováním nemají děti problém a obavy některých rodičů považuje za zbytečné. 
testy-4-2021-3
Její slova potvrdil i ředitel základní školy Ivan Tuček. „Děti žádné potíže nemají a testování vcelku radostně zvládají. Dostaly návod, informováni byli také rodiče,“ uvedl. Obdobně vše v klidu probíhá i v mateřské škole, jež je součástí areálu základní školy.

Tento týden do ZŠ Plamínkové docházejí žáci třetích až pátých ročníků a od příštího týdne se na rotační výuku vrátí i prvňáčci a druháci.

testy-4-2021-1
Starostka Irena Michalcová v Základní škole Plamínkové. 


Autor: TZ, red

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru