Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
ZŠ Plamínková: Testování žáků probíhá bez komplikací
V pondělí a ve čtvrtek ráno se děti po příchodu do škol testují. Foto(3x): Praha 4

ZŠ Plamínková: Testování žáků probíhá bez komplikací

Od pondělního návratu dětí do základních a mateřských škol se ráno po příchodu děti dvakrát týdně testují. Někdy i za pomoci rodičů či vyučujících. Dnes ráno se o tom v Základní škole Plamínkové v Praze 4 osobně přesvědčila starostka městské části Irena Michalcová (ANO 2011).  

„Od pondělí osobně monitoruji návrat dětí i samotné testování a musím s radostí konstatovat, že personál našich škol je perfektně připravený a že samotné děti vše zvládají s úsměvem,“ prozradila starostka, která ve zdejší mateřské škole na začátku osmdesátých let učila. Ocenila, že s testováním nemají děti problém a obavy některých rodičů považuje za zbytečné. 
testy-4-2021-3
Její slova potvrdil i ředitel základní školy Ivan Tuček. „Děti žádné potíže nemají a testování vcelku radostně zvládají. Dostaly návod, informováni byli také rodiče,“ uvedl. Obdobně vše v klidu probíhá i v mateřské škole, jež je součástí areálu základní školy.

Tento týden do ZŠ Plamínkové docházejí žáci třetích až pátých ročníků a od příštího týdne se na rotační výuku vrátí i prvňáčci a druháci.

testy-4-2021-1
Starostka Irena Michalcová v Základní škole Plamínkové. 


Autor: TZ, red

O novou vakcínu proti covidu-19 je ve FTN zájem

27. října 2022 v 10:44

O novou vakcínu – Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem, v minulém týdnu si pro ni přišlo do očkovacího centra přes 1032 lidí.

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Další články
Nahoru