Dnes Pátek - polojasno 14°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 15°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
ZŠ Plamínková: Testování žáků probíhá bez komplikací
V pondělí a ve čtvrtek ráno se děti po příchodu do škol testují. Foto(3x): Praha 4

ZŠ Plamínková: Testování žáků probíhá bez komplikací

Od pondělního návratu dětí do základních a mateřských škol se ráno po příchodu děti dvakrát týdně testují. Někdy i za pomoci rodičů či vyučujících. Dnes ráno se o tom v Základní škole Plamínkové v Praze 4 osobně přesvědčila starostka městské části Irena Michalcová (ANO 2011).  

„Od pondělí osobně monitoruji návrat dětí i samotné testování a musím s radostí konstatovat, že personál našich škol je perfektně připravený a že samotné děti vše zvládají s úsměvem,“ prozradila starostka, která ve zdejší mateřské škole na začátku osmdesátých let učila. Ocenila, že s testováním nemají děti problém a obavy některých rodičů považuje za zbytečné. 
testy-4-2021-3
Její slova potvrdil i ředitel základní školy Ivan Tuček. „Děti žádné potíže nemají a testování vcelku radostně zvládají. Dostaly návod, informováni byli také rodiče,“ uvedl. Obdobně vše v klidu probíhá i v mateřské škole, jež je součástí areálu základní školy.

Tento týden do ZŠ Plamínkové docházejí žáci třetích až pátých ročníků a od příštího týdne se na rotační výuku vrátí i prvňáčci a druháci.

testy-4-2021-1
Starostka Irena Michalcová v Základní škole Plamínkové. 


Na Poliklinice Prahy 7 se otevírá očkovací centrum

Včera ve 20:52

Ve zdravotnickém zařízení sedmé městské části Poliklinice Prahy 7 vzniklo nové očkovací centrum. V případě dostatku vakcín je připraveno fungovat každý všední den, naočkovat se zde může až 100 zájemců denně. 

Praha se v očkování zaměřuje i na cizince. Informace ke koronaviru nabízí v pěti jazycích

Včera ve 12:00

S rozšířením očkování pro stále větší část populace vylepšilo hlavní město i web ockovani.praha.eu, který nově odkazuje na informace o očkování celkem v pěti jazycích, konkrétně v češtině, angličtině, ruštině, vietnamštině a ukrajinštině. Důvodem je mimo jiné početná minorita cizinců, která...

Základní školy v Praze 7 přechází na PCR testování

Včera v 08:06

Všechny základní školy zřizované městskou částí Praha 7 přechází od pondělí 17. května na PCR testování žáků. Sedmá městská část bude využívat systém průkazných, šetrných a spolehlivých testů ze slin, které budou vyhodnocovány metodou PCR poolingu. 

Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

7. května 2021 ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru