Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 5°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

ZŠ Nepomucká rozšíří svou kapacitu, v Poštovce vzniknou třídy pro prvňáky

Praha 5 na svém území zajistí pro všechny prvňáčky dostatek míst. Základní škola Nepomucká v Košířích, která se v posledních letech jako jediná ze škol dostává při zápisech prvňáčků na hranici své kapacity, bude moci přijmout všechny spádové děti. Mimořádná rada městské části schválila zřízení detašovaného pracoviště v objektu Poštovka a tím zajistila potřebná místa pro spádové děti v této lokalitě. Informovala o tom mluvčí městské části Lenka Abessi.

„Je to dočasné řešení, než postavíme úplně novou školu pro potřeby Košíř a zejména lokality Cibulka. Měli jsme ve hře několik variant, ale nakonec se tato ukázala jako nejrychlejší. Budovu bývalé mateřinky spravuje městská část a my jsme se rozhodli ji školství dočasně vrátit. Objekt má veškeré parametry školní budovy jako například dostatečné sociální zázemí nebo velikost tříd. Podle potřeby připravíme jednu nebo dvě třídy včetně výdejny obědů,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS). 

Budova Poštovky se do doby otevření nového objektu v ulici Na Výši, na kterém se již pracuje, vrátí na seznam školských zařízení Prahy 5.

„Stavební úpravy, nákup nutného vybavení učeben a vybudování zázemí jsou naplánované tak, aby Poštovka mohla bez problémů prvního září přivítat místní prvňáčky ve školních lavicích. Městská část navíc zajistí každodenní ranní svoz prvňáčků z celé lokality Cibulek,“ dodala starostka.

 


Autor: Hla

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

Včera v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

Včera v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru