Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Neděle 2. 4. 2023
Svátek má Erika
Velikonoce
Tipy na pražské velikonoční akce pro děti i dospělé
Zpravodajství

ZŠ Nepomucká rozšíří svou kapacitu, v Poštovce vzniknou třídy pro prvňáky

Praha 5 na svém území zajistí pro všechny prvňáčky dostatek míst. Základní škola Nepomucká v Košířích, která se v posledních letech jako jediná ze škol dostává při zápisech prvňáčků na hranici své kapacity, bude moci přijmout všechny spádové děti. Mimořádná rada městské části schválila zřízení detašovaného pracoviště v objektu Poštovka a tím zajistila potřebná místa pro spádové děti v této lokalitě. Informovala o tom mluvčí městské části Lenka Abessi.

„Je to dočasné řešení, než postavíme úplně novou školu pro potřeby Košíř a zejména lokality Cibulka. Měli jsme ve hře několik variant, ale nakonec se tato ukázala jako nejrychlejší. Budovu bývalé mateřinky spravuje městská část a my jsme se rozhodli ji školství dočasně vrátit. Objekt má veškeré parametry školní budovy jako například dostatečné sociální zázemí nebo velikost tříd. Podle potřeby připravíme jednu nebo dvě třídy včetně výdejny obědů,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS). 

Budova Poštovky se do doby otevření nového objektu v ulici Na Výši, na kterém se již pracuje, vrátí na seznam školských zařízení Prahy 5.

„Stavební úpravy, nákup nutného vybavení učeben a vybudování zázemí jsou naplánované tak, aby Poštovka mohla bez problémů prvního září přivítat místní prvňáčky ve školních lavicích. Městská část navíc zajistí každodenní ranní svoz prvňáčků z celé lokality Cibulek,“ dodala starostka.

 


Autor: Hla

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Další články
Nahoru