Dnes Úterý - jasno 10°C
Zítra Středa - polojasno 8°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

ZŠ Nepomucká rozšíří svou kapacitu, v Poštovce vzniknou třídy pro prvňáky

Praha 5 na svém území zajistí pro všechny prvňáčky dostatek míst. Základní škola Nepomucká v Košířích, která se v posledních letech jako jediná ze škol dostává při zápisech prvňáčků na hranici své kapacity, bude moci přijmout všechny spádové děti. Mimořádná rada městské části schválila zřízení detašovaného pracoviště v objektu Poštovka a tím zajistila potřebná místa pro spádové děti v této lokalitě. Informovala o tom mluvčí městské části Lenka Abessi.

„Je to dočasné řešení, než postavíme úplně novou školu pro potřeby Košíř a zejména lokality Cibulka. Měli jsme ve hře několik variant, ale nakonec se tato ukázala jako nejrychlejší. Budovu bývalé mateřinky spravuje městská část a my jsme se rozhodli ji školství dočasně vrátit. Objekt má veškeré parametry školní budovy jako například dostatečné sociální zázemí nebo velikost tříd. Podle potřeby připravíme jednu nebo dvě třídy včetně výdejny obědů,“ uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS). 

Budova Poštovky se do doby otevření nového objektu v ulici Na Výši, na kterém se již pracuje, vrátí na seznam školských zařízení Prahy 5.

„Stavební úpravy, nákup nutného vybavení učeben a vybudování zázemí jsou naplánované tak, aby Poštovka mohla bez problémů prvního září přivítat místní prvňáčky ve školních lavicích. Městská část navíc zajistí každodenní ranní svoz prvňáčků z celé lokality Cibulek,“ dodala starostka.

 


Autor: Hla

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru