dnes
Pátek - zatazeno
9°C
zítra
Sobota - zatazeno
8°C
pozítří
Neděle - zatazeno
8°C
ZŠ Lyčkovo náměstí získala nově zrekonstruovaný objekt v Pernerově ulici, kapacita se zvýšila o 264 žáků
Slavnostní otevření nové školy v Pernerově ulici v Karlíně. Na fotce zleva: Lukáš Dušta, zástupce zhotovitele; Jan Korda, ředitel školy; Jan Chabr, radní MHMP pro majetek; Ondřej Gros, starosta MČ Praha 8; místostarosta MČ Praha 8 Tomáš Tatranský, Stanislav Hladiš, ředitel Servisního střediska pro správu svěřeného majetku MČ Praha 8. P8

ZŠ Lyčkovo náměstí získala nově zrekonstruovaný objekt v Pernerově ulici, kapacita se zvýšila o 264 žáků

Zástupci Prahy 8 i magistrátu dnes slavnostně otevřeli nově zrekonstruovanou školu v Pernerově ulici, která bude sloužit jako součást základní a mateřské školy Lyčkovo náměstí v Karlíně.

Rekonstrukce této školy byla největší investiční akcí osmé městské části. Náklady se vyšplhaly na 188 milionů korun, přičemž na financování se částkou v celkové výši 52 milionů korun podílely evropské fondy, jmenovitě Operační program Praha – pól růstu ČR a Operační program Životní prostředí.

Díky této rekonstrukci došlo ke snížení energetické náročnosti budovy a kapacita školy byla navýšena o 11 tříd pro 264 žáků. Kromě zázemí pro pedagogy škola získá i čtyři oddělení družiny pro 120 dětí, výdejnu obědů a jídelnu. Součástí budovy je též tělocvična. Škola v Pernerově ulici bude navíc bezbariérová.

Nyní se zde otevírají dvě třídy pro prvňáčky, jedna přípravná třída a zároveň zde bude probíhat intenzivní výuka českého jazyka pro děti cizinců.

„Základem našeho nového vzdělávacího programu, který budeme implementovat v tomto objektu, je takzvané formativní hodnocení, což znamená, že žáci zde vůbec nebudou hodnoceni známkami, ale budou dostávat slovní hodnocení, které považujeme za velmi motivační. Budeme zde uplatňovat mapy učebního pokroku a bude zde probíhat i bloková výuka, takže budeme mezi sebou provazovat různé předměty i třídy, později i různé ročníky,“ uvedl ředitel ZŠ a MŠ Lyčkovo náměstí Jan Korda, kterého těší, že se v novém pracovišti budou rozvíjet inovativní pedagogické metody.

S plány ředitele je spokojen i zástupce zřizovatele: „Velice oceňuji, že rodiče v dané spádové oblasti budou mít možnost přihlásit své děti do školy, kde je učitelé pod vedením zkušeného pana ředitele budou učit nejen klasické školní látce, ale i praktickým a pro život důležitým dovednostem a kompetencím jako je vzájemná spolupráce a respekt k odlišnostem,“ sdělil místostarosta Prahy 8 Tomáš Tatranský (TOP 09 a STAN), který má v gesci školství a evropské fondy.

„Jsem přesvědčen, že tato škola bude též příkladem úspěšné integrace žáků se speciálními vzdělávacími potřebami i dětí se sociokulturním znevýhodněním, včetně těch, pro které není čeština mateřským jazykem,“ dodal.


Stovky expertů na největší orgán v těle jedou do Prahy

20. listopadu 2019 v 10:56

V tuzemsku nyní žije asi 55 000 lidí s nějakou formou střevního zánětu. Jen u Crohnovy choroby se za posledních 12 let zvedl počet nemocných ze 14 000 na 27 000. Nejenom toto budou řešit stovky odborníků na trávicí trakt – gastroenterologů – kteří se v těchto dnech sjíždí z Česka i Slovenska do...

Víc městských bytů pro potřebné profese

19. listopadu 2019 ve 20:12

Rada hlavního města Prahy schválila na včerejším jednání navýšení počtu bytů pro potřebné profese. Nejvíce bytů získají sociální pracovníci, příslušníci integrovaného záchranného systému a učitelé.

Další články
Nahoru