dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - oblacno
4°C
pozítří
Úterý - zatazeno
-1°C
ZŠ Lyčkovo náměstí získala nově zrekonstruovaný objekt v Pernerově ulici, kapacita se zvýšila o 264 žáků
Slavnostní otevření nové školy v Pernerově ulici v Karlíně. Na fotce zleva: Lukáš Dušta, zástupce zhotovitele; Jan Korda, ředitel školy; Jan Chabr, radní MHMP pro majetek; Ondřej Gros, starosta MČ Praha 8; místostarosta MČ Praha 8 Tomáš Tatranský, Stanislav Hladiš, ředitel Servisního střediska pro správu svěřeného majetku MČ Praha 8. P8

ZŠ Lyčkovo náměstí získala nově zrekonstruovaný objekt v Pernerově ulici, kapacita se zvýšila o 264 žáků

Zástupci Prahy 8 i magistrátu dnes slavnostně otevřeli nově zrekonstruovanou školu v Pernerově ulici, která bude sloužit jako součást základní a mateřské školy Lyčkovo náměstí v Karlíně.

Rekonstrukce této školy byla největší investiční akcí osmé městské části. Náklady se vyšplhaly na 188 milionů korun, přičemž na financování se částkou v celkové výši 52 milionů korun podílely evropské fondy, jmenovitě Operační program Praha – pól růstu ČR a Operační program Životní prostředí.

Díky této rekonstrukci došlo ke snížení energetické náročnosti budovy a kapacita školy byla navýšena o 11 tříd pro 264 žáků. Kromě zázemí pro pedagogy škola získá i čtyři oddělení družiny pro 120 dětí, výdejnu obědů a jídelnu. Součástí budovy je též tělocvična. Škola v Pernerově ulici bude navíc bezbariérová.

Nyní se zde otevírají dvě třídy pro prvňáčky, jedna přípravná třída a zároveň zde bude probíhat intenzivní výuka českého jazyka pro děti cizinců.

„Základem našeho nového vzdělávacího programu, který budeme implementovat v tomto objektu, je takzvané formativní hodnocení, což znamená, že žáci zde vůbec nebudou hodnoceni známkami, ale budou dostávat slovní hodnocení, které považujeme za velmi motivační. Budeme zde uplatňovat mapy učebního pokroku a bude zde probíhat i bloková výuka, takže budeme mezi sebou provazovat různé předměty i třídy, později i různé ročníky,“ uvedl ředitel ZŠ a MŠ Lyčkovo náměstí Jan Korda, kterého těší, že se v novém pracovišti budou rozvíjet inovativní pedagogické metody.

S plány ředitele je spokojen i zástupce zřizovatele: „Velice oceňuji, že rodiče v dané spádové oblasti budou mít možnost přihlásit své děti do školy, kde je učitelé pod vedením zkušeného pana ředitele budou učit nejen klasické školní látce, ale i praktickým a pro život důležitým dovednostem a kompetencím jako je vzájemná spolupráce a respekt k odlišnostem,“ sdělil místostarosta Prahy 8 Tomáš Tatranský (TOP 09 a STAN), který má v gesci školství a evropské fondy.

„Jsem přesvědčen, že tato škola bude též příkladem úspěšné integrace žáků se speciálními vzdělávacími potřebami i dětí se sociokulturním znevýhodněním, včetně těch, pro které není čeština mateřským jazykem,“ dodal.


Praha 5 zve na první letošní setkání s občany

17. ledna 2020 v 07:28

První únorové setkání s občany, na kterém se starostka Renáta Zajíčková společně s radními Prahy 5 bude věnovat participačnímu rozpočtu a péči o chodníky, silnice a zeleň.

Praha otevřela své první Expat centrum, které pomůže cizincům s adaptací

15. ledna 2020 v 18:37

Po vzoru dalších evropských metropolí bude v Praze kvalifikovaným, studujícím či podnikajícím cizincům, kteří se rozhodli svou budoucnost spojit s hlavním městem České republiky, k dispozici Expat centrum Praha ve Škodově paláci v Jungmannově ulici. Cizinci v něm získají pozoruhodnou příležitost...

Byla spuštěna platforma znesnáze21, umožní zakládat ověřené sbírky

15. ledna 2020 ve 14:46

Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy nově navázala spolupráci s Nadačním fondem pomoci. Tato organizace již od roku 2012 pomáhá lidem v tíživé životní situaci. Aktuálně spouští fond novou platformu znesnáze21, jež umožní jednoduše zakládat ověřené sbírky pro lidi či organizace potřebující...

Polytechnické hnízdo se otevírá v Praze 1, celkově je už třinácté v metropoli

15. ledna 2020 v 10:44

Učebny pro moderní pojetí výuky dílen a robotiky se dnes nově otevírají v první městské části v prostorech Střední průmyslové školy strojnické v Betlémské ulici. Z pohledu celé metropole jde již o 13. „hnízdo“ a zároveň první, které je k dispozici na území městské části Prahy 1. Žáci a učitelé...

Další články
Nahoru