dnes
Úterý - polojasno
11°C
zítra
Středa - obcasny-dest
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
13°C
ZŠ Lyčkovo náměstí získala nově zrekonstruovaný objekt v Pernerově ulici, kapacita se zvýšila o 264 žáků
Slavnostní otevření nové školy v Pernerově ulici v Karlíně. Na fotce zleva: Lukáš Dušta, zástupce zhotovitele; Jan Korda, ředitel školy; Jan Chabr, radní MHMP pro majetek; Ondřej Gros, starosta MČ Praha 8; místostarosta MČ Praha 8 Tomáš Tatranský, Stanislav Hladiš, ředitel Servisního střediska pro správu svěřeného majetku MČ Praha 8. P8

ZŠ Lyčkovo náměstí získala nově zrekonstruovaný objekt v Pernerově ulici, kapacita se zvýšila o 264 žáků

Zástupci Prahy 8 i magistrátu dnes slavnostně otevřeli nově zrekonstruovanou školu v Pernerově ulici, která bude sloužit jako součást základní a mateřské školy Lyčkovo náměstí v Karlíně.

Rekonstrukce této školy byla největší investiční akcí osmé městské části. Náklady se vyšplhaly na 188 milionů korun, přičemž na financování se částkou v celkové výši 52 milionů korun podílely evropské fondy, jmenovitě Operační program Praha – pól růstu ČR a Operační program Životní prostředí.

Díky této rekonstrukci došlo ke snížení energetické náročnosti budovy a kapacita školy byla navýšena o 11 tříd pro 264 žáků. Kromě zázemí pro pedagogy škola získá i čtyři oddělení družiny pro 120 dětí, výdejnu obědů a jídelnu. Součástí budovy je též tělocvična. Škola v Pernerově ulici bude navíc bezbariérová.

Nyní se zde otevírají dvě třídy pro prvňáčky, jedna přípravná třída a zároveň zde bude probíhat intenzivní výuka českého jazyka pro děti cizinců.

„Základem našeho nového vzdělávacího programu, který budeme implementovat v tomto objektu, je takzvané formativní hodnocení, což znamená, že žáci zde vůbec nebudou hodnoceni známkami, ale budou dostávat slovní hodnocení, které považujeme za velmi motivační. Budeme zde uplatňovat mapy učebního pokroku a bude zde probíhat i bloková výuka, takže budeme mezi sebou provazovat různé předměty i třídy, později i různé ročníky,“ uvedl ředitel ZŠ a MŠ Lyčkovo náměstí Jan Korda, kterého těší, že se v novém pracovišti budou rozvíjet inovativní pedagogické metody.

S plány ředitele je spokojen i zástupce zřizovatele: „Velice oceňuji, že rodiče v dané spádové oblasti budou mít možnost přihlásit své děti do školy, kde je učitelé pod vedením zkušeného pana ředitele budou učit nejen klasické školní látce, ale i praktickým a pro život důležitým dovednostem a kompetencím jako je vzájemná spolupráce a respekt k odlišnostem,“ sdělil místostarosta Prahy 8 Tomáš Tatranský (TOP 09 a STAN), který má v gesci školství a evropské fondy.

„Jsem přesvědčen, že tato škola bude též příkladem úspěšné integrace žáků se speciálními vzdělávacími potřebami i dětí se sociokulturním znevýhodněním, včetně těch, pro které není čeština mateřským jazykem,“ dodal.


Praha 4 položila věnce u Památníku Tří odbojů

Dnes v 07:40

Pietní akt, kterým si Praha 4 každoročně připomíná založení Československé republiky v roce 1918 se letos kvůli mimořádným opatřením vlády nekonal.

Dotační programy na rok 2021 vyhlásila Praha 5

23. října 2020 ve 20:45

Rada městské části Praha 5 schválila vyhlášení dotačních programů pro rok 2021. Stejně jako v letech minulých podpoří účelovou dotací projekty v oblasti kultury, životního prostředí, sportu, školství a rozvoje občanské společnosti. Na dotační programy plánuje Praha 5 v příštím roce věnovat částku...

Praha 10 od pondělí přijímá žádosti o dotace

23. října 2020 v 10:35

Občané městské části Praha 10 mohou žádat od pondělí 26. října do 9. listopadu do 12 hodin o dotace. V rámci programu vyčlení radnice ze svého rozpočtu 30 milionů korun na prospěšné aktivity v kultuře, sportu, ochraně životního prostředí a udržitelného rozvoje a sociální a zdravotní...

Praha nabídne městům zdarma zdrojové kódy k IT systému V Praze jako doma

22. října 2020 v 16:17

Hlavní město Praha nabídne prostřednictvím městských společností Prague City Tourism a Operátor ICT (OICT) zdrojový kód k IT systému V Praze jako doma. Zájemci z řad měst a obcí mohou tento systém snadno využít pro přípravu vlastních projektů na podporu ohrožených segmentů tuzemské...

Další články
Nahoru