Dnes Středa - oblacno 5°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 2°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
ZŠ Lvíčata získala nové IT vybavení od Nadace ČEZ
Nová IT učebna pro žáky 4. a 5. tříd. Foto: ČVUT

ZŠ Lvíčata získala nové IT vybavení od Nadace ČEZ

Univerzitní základní škola Lvíčata, kterou zřizuje ČVUT v Praze, předala svým žákům ocenění za skvělé výsledky v mnoha celostátních soutěžích.  Při té příležitosti byla slavnostně otevřena nová IT učebna pro žáky 4. a 5. tříd.

UZŠ Lvíčata nyní navštěvuje 75 žáků (z nich dva se právě vzdělávají v zahraničí). Jedná se školu, která má pouze první stupeň. Z něj většina žáků přechází na prestižní víceletá gymnázia. O kvalitě výuky i o nadání dětí svědčí nejnovější úspěchy v soutěžích, jako jsou Matematická či Logická olympiáda, Pythagoriáda, Matematický proud, Talent základek či Bobřík informatiky, kde dva žáci Lvíčat získali maximální počet bodů. Oceněné však byly např. i finalistka soutěže Dítě Česka či výtvarné soutěže, což svědčí o širokém rozptylu schopností zdejších dětí.

Dary dvaceti oceněným žačkám a žákům předala za zřizovatele, kterým je ČVUT v Praze, kancléřka ČVUT Lucie Orgoníková, která je současně i předsedkyní Rady zřizovatele Univerzitní základní školy a mateřské školy Lvíčata. „Jako první vznikla univerzitní mateřská škola, krátce po ní následovala základní. Nyní funguje osmým rokem a má vynikající, přesně měřitelné úspěchy. Už se těším, až se nám žáčci ze základní školy vrátí po maturitě na naši univerzitu, protože pro studium ČVUT mají odmala ty nejlepší předpoklady,“ uvedla Orgoníková.

Zároveň spolu s ředitelkou školy Ilonou Ali Bláhovou poděkovaly Barboře Novákové Janouškové, která při slavnosti zastupovala Nadaci ČEZ. Tato nadace poskytla dar, za nějž bylo možné nakoupit 18 nových notebooků a tři interaktivní tabule. „Jsem nadšená, že žáci 4. a 5. tříd již nebudou muset na výuku IT přecházet do nedaleké Fakulty informačních technologií ČVUT, ale budou se moci vzdělávat přímo v prostorách naší školy,“ těší ředitelku Ilonu Ali Bláhovou. Do těch se ZŠ nastěhovala před dvěma roky.
Autor: Cen

Dny dobrovolnictví 2024

Včera v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Obal na plavky s lodičkami z chráněné dílny

15. dubna 2024 v 09:39

Blíží se léto a koupání a k moři nebo do bazénu můžete vyrazit s designovým obalem na plavky z chráněné dílny sociálního podniku Mistka Sewing.

Chráněná dílna dostala podporu, přispět můžete i vy

23. března 2024 v 07:33

Projekt chráněné dílny podpořil Nadační fond Veolia v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! Chráněná dílna Mistka Sewing v Havířově se zaměřuje především na šití ekologických obalů na chleba, svačiny, ovoce či zeleninu.

Pečujte o poškozenou pokožku a pomozte přírodě

7. března 2024 ve 12:44

Propolis je zázrakem včelího umění, má antibakteriální účinky, podporuje hojení a pečuje o poškozenou pokožku. Dopřejte si přírodní medovou péči.

Udělat dobrý skutek můžete kdekoli

8. února 2024 v 10:42

Udělat dobrý skutek pro přírodu můžete, ať už sedíte v práci, jedete v tramvaji, nebo odpočíváte doma. Koupí certifikátu pomůžete vykoupit české mokřady, které by se jinak proměnily v suché pláně a certifikát může být i krásným dárkem.

Mokřady pro lidskou pohodu

7. února 2024 v 10:56

Světový den mokřadů se slaví 2. února. Tématem letošního roku je Wetlands and human wellbeing, tedy mokřady pro lidskou pohodu. Český svaz ochránců přírody již 21 let vykupuje za podpory veřejnosti přírodně cenná místa, která následně ve spolupráci s místními pozemkovými spolky chrání či obnovuje....

Vánoční bazáárek 2023 pomohl dvěma chlapcům

20. ledna 2024 v 07:36

Výtěžek z dobročinné charitativně- kulturní akce Vánoční bazáárek 2023, kterou již 9tým rokem pořádal Nadační fond Šestý smysl  za podpory radnice Prahy 6 činil 134 670 korun. Obdarováni byli dva 6letí chlapci z Prahy 6.

Praha 2: Darujte potraviny na náměstí Míru

19. prosince 2023 v 15:52

Obyvatelé Prahy 2, ale i všichni, kteří chtějí udělat před Vánocemi dobrý skutek, budou mít příležitost ve středu 20. prosince. Na náměstí Míru, v parku vedle baziliky sv. Ludmily bude od 10 do 15 hodin probíhat sbírka potravin.

Praha 6: Navštivte Vánoční Bazááár

7. prosince 2023 ve 14:29

Devátý ročník Vánočního Bazáááru s kulturním programem pro celé rodiny, který bude spojený s prodejem předmětů z charitativní sbírky, se koná v pátek a sobotu 8. a 9. prosince

Program Adopce na dálku Arcidiecézní charity Praha změnil životy 36 tisícům chudých dětí

6. prosince 2023 v 10:25

Program Adopce na dálku, který organizuje Arcidiecézní charita Praha, je nejdéle fungujícím českým rozvojovým projektem v zahraničí. Od roku 1993 pomohl více než 36 tisícům nejchudších dětem. Díky českým dárcům získaly vzdělání a s ním šanci na lepší...

Praha 6: Drobné dárky nakoupíte na radnici

6. prosince 2023 v 07:29

Pokud chcete podarovat blízké drobností a k tomu udělat ještě dobrý skutek, můžete nakoupit dárečky na radnici.

Podpora drobným živnostníkům a nová pracovní místa

26. listopadu 2023 v 08:58

Nadační fond Veolia v listopadu v rámci programu STARTér, Věr si a podnikej! pomohl v začátcích podnikání 15 drobným živnostníkům, kteří vytvořili 21 nových pracovních míst. Schválené projekty z Moravskoslezského a Olomouckého kraje si rozdělily celkem více než...

Další články
Nahoru