dnes
Středa - zatazeno
10°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
9°C
ZŠ logopedická zůstane v Praze 10, radnice sehnala pro děti s vadami řeči nový prostor
ZŠ logopedická bude sídlit v ZŠ Nad Vodovodem. Foto: archiv

ZŠ logopedická zůstane v Praze 10, radnice sehnala pro děti s vadami řeči nový prostor

Praha 10 nabídla základní škole logopedické nové prostory. Škola, která je určená pro děti s vadami řeči, tak bude dál působit na území desáté městské části.

„Základní škola logopedická, jejímž zřizovatelem je hlavní město, se letos dostala do poněkud svízelné situace. Končí jí podnájemní smlouva a prostory, které nyní využívá v základní škole v Olešské ulici, musí paní ředitelka využít pro svou školu, protože k zápisům míří silné populační ročníky,“ vysvětluje radní pro školství Ondřej Počarovský, který stál o to, aby základní škola pro děti s vadami řeči i nadále zůstala na území desáté městské části.

Základní škola logopedická a Mateřská škola logopedická vzdělává žáky s logopedickými vadami, a působí na území Prahy 10 více než 25 let. Škola nemá dostatečné vlastní prostory, a proto vždy využívala pronájmu nebytových prostor Prahy 10. Zástupci školy i Prahy 10 proto začali intenzivně hledat jiný vhodný prostor, který by základní škole logopedická mohla poskytnout.

„Nastanou taková školní škatulata,“ říká v nadsázce radní. „Z prostor základní školy v ulici Nad Vodovodem se stěhuje Humanitní gymnázium. Tyto volné prostory tak od příštího školního roku bude moci využívat právě ZŠ logopedická,“ doplnil radní.

Protože zřizovatelem ZŠ logopedická není Praha 10 ale magistrát hlavního města Prahy, hrozilo, že by se škola musela přesunout do náhradních prostor kdekoli v rámci metropole.

„To nám nepřišlo vhodné, protože se jedná o specifické vzdělávací zařízení. 27 dětí, které navštěvují ZŠ logopedická, jsou občany Prahy 10. Přesun do vzdálenějších nebo okrajových částí Prahy by tak pro mnoho rodičů mohl představovat značný logistický problém, kterému jsme se snažili předejít,“ vysvětluje Ondřej Počarovský. 

Základní škole logopedická už byly prostory v ulici Nad Vodovodem nabídnuty, s přesunem také souhlasila rada městské části. Škola má tak dost času na přesun se připravit, městská část navíc zbavila magistrát starosti se složitým hledáním náhradních prostor.

„Chceme  vyjádřit panu radnímu srdečné poděkování za podporu a projevený zájem při řešení našeho problému a poděkovat za poskytnutí pětiletého pronájmu prostor v ZŠ Nad Vodovodem. Těší nás, že i nadále budeme poskytovat žákům s logopedickými vadami základní vzdělání na území MČ Prahy 10,“ doplnila Iva Prášilová, ředitelka školy.


Praha 13 zve na výstavu: Draci v kresbách a malbách dětí

Včera ve 12:06

Výstavu děl z výtvarných dílen dětí z DDM Stodůlky můžete vidět od 5. do 20. března v Městské knihovně ve Mlejně.

Praha 2 pomáhá dávat odpovědi na řešení životních situací

Včera v 09:19

Sociální, právní i výchovnou pomoc při překonávání obtížných životních situací nabízí všem zájemcům diskusní semináře, které už osm let hostí radnice Prahy 2. Pořádá je zde bezplatně občanská poradna Společnou cestou ve spolupráci s humanitním odborem ÚMČ...

Dopoledne pro mrňousky

Včera v 08:13

Nejmenší čtenáři a jejich rodiče se mohou ve čtvrtek 21. února společně setkat s knížkou. Hravé dopoledne spojené s čtením, povídáním a drobným vyráběním je připraveno v knihovně pro děti od 2 let v dětském koutku.

Do zoo za zvířátky a písničkou. Hudební dílna pro děti

Včera v 08:07

Vyrazit do Afriky za zvířátky mohou děti od 6 do 12 let do hudební zoo. Na chvíli se mohou stát troubícím slonem nebo klapat zuby jako krokodýl a k tomu ještě tancovat, zpívat a hrát na nástroj.

Karneval pro děti v Praze 13

18. února 2019 ve 12:08

Sportovní klub Hala Lužiny – všesportovní oddíl zve všechny děti v neděli 24. února v 15:30 na karneval na téma Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá.

Další články
Nahoru