dnes
Sobota - oblacno
33°C
zítra
Neděle - jasno
33°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
30°C
ZŠ logopedická zůstane v Praze 10, radnice sehnala pro děti s vadami řeči nový prostor
ZŠ logopedická bude sídlit v ZŠ Nad Vodovodem. Foto: archiv

ZŠ logopedická zůstane v Praze 10, radnice sehnala pro děti s vadami řeči nový prostor

Praha 10 nabídla základní škole logopedické nové prostory. Škola, která je určená pro děti s vadami řeči, tak bude dál působit na území desáté městské části.

„Základní škola logopedická, jejímž zřizovatelem je hlavní město, se letos dostala do poněkud svízelné situace. Končí jí podnájemní smlouva a prostory, které nyní využívá v základní škole v Olešské ulici, musí paní ředitelka využít pro svou školu, protože k zápisům míří silné populační ročníky,“ vysvětluje radní pro školství Ondřej Počarovský, který stál o to, aby základní škola pro děti s vadami řeči i nadále zůstala na území desáté městské části.

Základní škola logopedická a Mateřská škola logopedická vzdělává žáky s logopedickými vadami, a působí na území Prahy 10 více než 25 let. Škola nemá dostatečné vlastní prostory, a proto vždy využívala pronájmu nebytových prostor Prahy 10. Zástupci školy i Prahy 10 proto začali intenzivně hledat jiný vhodný prostor, který by základní škole logopedická mohla poskytnout.

„Nastanou taková školní škatulata,“ říká v nadsázce radní. „Z prostor základní školy v ulici Nad Vodovodem se stěhuje Humanitní gymnázium. Tyto volné prostory tak od příštího školního roku bude moci využívat právě ZŠ logopedická,“ doplnil radní.

Protože zřizovatelem ZŠ logopedická není Praha 10 ale magistrát hlavního města Prahy, hrozilo, že by se škola musela přesunout do náhradních prostor kdekoli v rámci metropole.

„To nám nepřišlo vhodné, protože se jedná o specifické vzdělávací zařízení. 27 dětí, které navštěvují ZŠ logopedická, jsou občany Prahy 10. Přesun do vzdálenějších nebo okrajových částí Prahy by tak pro mnoho rodičů mohl představovat značný logistický problém, kterému jsme se snažili předejít,“ vysvětluje Ondřej Počarovský. 

Základní škole logopedická už byly prostory v ulici Nad Vodovodem nabídnuty, s přesunem také souhlasila rada městské části. Škola má tak dost času na přesun se připravit, městská část navíc zbavila magistrát starosti se složitým hledáním náhradních prostor.

„Chceme  vyjádřit panu radnímu srdečné poděkování za podporu a projevený zájem při řešení našeho problému a poděkovat za poskytnutí pětiletého pronájmu prostor v ZŠ Nad Vodovodem. Těší nás, že i nadále budeme poskytovat žákům s logopedickými vadami základní vzdělání na území MČ Prahy 10,“ doplnila Iva Prášilová, ředitelka školy.


Přípravy VyšeHrátek vrcholí, festival začne první týden v září

Včera v 19:51

Stejně jako každý rok i letos organizátoři festivalu VyšeHrátky celé léto intenzivně pracují na tom, aby mohli v září prodloužit dětem prázdniny. Kromě oslavy 15 let od prvního ročníku VyšeHrátky připomenou i 100. výročí založení republiky. Festival nabídne pohádky, workshopy, interaktivní...

Žluté lázně zvou na nedělní rodinný den plný zábavy a chuti

16. srpna 2018 v 07:57

V areálu Žluté lázně v Podolí jsou prázdniny v plném proudu. Léto ve městě zpříjemní už tuto neděli 19. srpna rodinný den. Děti čeká Pirátská výprava Středozemím, rodiče ochutnávky středomořských specialit. Svoje brány otevře den plný zábavy a dobrého jídla...

DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Další články
Nahoru