dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - jasno
18°C
ZŠ logopedická zůstane v Praze 10, radnice sehnala pro děti s vadami řeči nový prostor
ZŠ logopedická bude sídlit v ZŠ Nad Vodovodem. Foto: archiv

ZŠ logopedická zůstane v Praze 10, radnice sehnala pro děti s vadami řeči nový prostor

Praha 10 nabídla základní škole logopedické nové prostory. Škola, která je určená pro děti s vadami řeči, tak bude dál působit na území desáté městské části.

„Základní škola logopedická, jejímž zřizovatelem je hlavní město, se letos dostala do poněkud svízelné situace. Končí jí podnájemní smlouva a prostory, které nyní využívá v základní škole v Olešské ulici, musí paní ředitelka využít pro svou školu, protože k zápisům míří silné populační ročníky,“ vysvětluje radní pro školství Ondřej Počarovský, který stál o to, aby základní škola pro děti s vadami řeči i nadále zůstala na území desáté městské části.

Základní škola logopedická a Mateřská škola logopedická vzdělává žáky s logopedickými vadami, a působí na území Prahy 10 více než 25 let. Škola nemá dostatečné vlastní prostory, a proto vždy využívala pronájmu nebytových prostor Prahy 10. Zástupci školy i Prahy 10 proto začali intenzivně hledat jiný vhodný prostor, který by základní škole logopedická mohla poskytnout.

„Nastanou taková školní škatulata,“ říká v nadsázce radní. „Z prostor základní školy v ulici Nad Vodovodem se stěhuje Humanitní gymnázium. Tyto volné prostory tak od příštího školního roku bude moci využívat právě ZŠ logopedická,“ doplnil radní.

Protože zřizovatelem ZŠ logopedická není Praha 10 ale magistrát hlavního města Prahy, hrozilo, že by se škola musela přesunout do náhradních prostor kdekoli v rámci metropole.

„To nám nepřišlo vhodné, protože se jedná o specifické vzdělávací zařízení. 27 dětí, které navštěvují ZŠ logopedická, jsou občany Prahy 10. Přesun do vzdálenějších nebo okrajových částí Prahy by tak pro mnoho rodičů mohl představovat značný logistický problém, kterému jsme se snažili předejít,“ vysvětluje Ondřej Počarovský. 

Základní škole logopedická už byly prostory v ulici Nad Vodovodem nabídnuty, s přesunem také souhlasila rada městské části. Škola má tak dost času na přesun se připravit, městská část navíc zbavila magistrát starosti se složitým hledáním náhradních prostor.

„Chceme  vyjádřit panu radnímu srdečné poděkování za podporu a projevený zájem při řešení našeho problému a poděkovat za poskytnutí pětiletého pronájmu prostor v ZŠ Nad Vodovodem. Těší nás, že i nadále budeme poskytovat žákům s logopedickými vadami základní vzdělání na území MČ Prahy 10,“ doplnila Iva Prášilová, ředitelka školy.


Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Dnes v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Žižkovská drakiáda na Parukářce

Dnes v 08:02

V sobotu 20. října akce pro celou rodinu. Její součástí budou dílny na výrobu draků, pouštění draků, malování na obličej, skákací hrad.

Dnes se bude křtít: Knihu H2O a poklad šíleného oka představí její autoři

Dnes v 07:46

V Pasáži Florentinum v Praze 1 se dnes v 17 hodin sejdou příznivci dětské literatury s autory knihy H2O a poklad šíleného oka.

Praha 3 zve děti do Dinoparku

15. října 2018 v 17:56

V pátek 19. října je připraven výlet pro děti od 5 let do Dinoparku Harfa.

Praha 9: Strašidla haló ven aneb Střížkovský orloj

15. října 2018 ve 14:51

Apoštolové střížkovští zvou pod nově postavený střížkovský orloj v sobotu 20. října od 16 hodin.

Drakiáda v parku

15. října 2018 ve 14:39

V neděli 21. října v 16 až 18 hodin si s sebou vezměte draka- velkého, malého, barevného, zakoupeného či vyrobeného.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Rokle plné pohádek

15. října 2018 ve 12:37

Rokle plné pohádek, akce pro rodiny s dětmi se koná v sobotu 3. listopadu na Sofijském náměstí a v Modřanské rokli.

Další články
Nahoru