Dnes Úterý - zatazeno -5°C
Zítra Středa - obcasny-dest -3°C
Úterý 5. 12. 2023
Svátek má Jitka
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
ZŠ Kuncova má novou unikátní učebnu fyziky, na stropě je hvězdná obloha
Při výuce fyziky může být využívána hvězdná obloha. Foto: P13

ZŠ Kuncova má novou unikátní učebnu fyziky, na stropě je hvězdná obloha

V Základní škole Kuncova v Praze 13 přivítala žáky na začátku školního roku nová unikátní učebna fyziky. Během léta se podařilo uskutečnit projekt, který škola připravovala dva roky. Během dvou měsíců proběhly stavební práce ve třech původních třídách a od září mají děti i pedagogové k dispozici skvěle vybavenou odbornou učebnu i fyzikální kabinet v hodnotě dvou milionů korun.

„Tato rekonstrukce je více než vydařená a nové prostory opět zkvalitní výuku. Fyzika je sice jeden z méně oblíbených předmětů, ale tady teď mají děti prostor, přímo připravený k pokusům a badatelsky orientované výuce. Teoretická výuka se tak změní v názorné ukázky například lomu světla,“ řekl starosta David Vodrážka (ODS). 

Podle ředitele školy Pavla Petrnouška byly stavební práce náročné. Bylo při nich nutné posunout příčky mezi třemi učebnami, upravit rozvody, instalovat venkovní žaluzie ovládané zevnitř pedagogem, vyměnit podlahovou krytinu a upravit osvětlení. 

„Výsledek ale opravu stojí za to: nová učebna fyziky a také nový fyzikální kabinet jsou vysoce nadstandardní a doufám, že teď bude fyzika žáky více motivovat a bavit,“ řekl Petrnoušek. 

„Děkuji touto cestou radnici za finanční podporu, velké zásluhy patří panu školníkovi, který na stavbě strávil prázdniny a koordinoval řemeslníky, a také za skvělou práci dodavatelům, velice si vážím rychlosti, ochoty a kvality odvedené práce,“ dodal. 

V učebně fyziky se na vyvýšeném stupínku s katedrou a novým počítačem nachází na míru vyrobený demonstrační stůl na širokou škálu pokusů. Instalována byla také nejnovější bezdotyková interaktivní tabule umožňující kombinovat praktickou i teoretickou část výuky. 

Místo klasických lavic je učebna vybavena patnácti atypickými boxy se širším, omyvatelným a odolným povrchem i novými židlemi. Zadní stěna třídy skýtá komfortní úložný prostor pro veškeré pomůcky a přístroje, které byly v rámci rekonstrukce pořízeny, a to v hodnotě 300 000 korun. 

„Opravdovou perlou nové fyzikální učebny se stala hvězdná obloha na stropě. Fosforeskujícími barvami jsou na ní ztvárněny všechny planety Sluneční soustavy, Mléčná dráha, černá díra a nejvýznamnější souhvězdí zimní i letní oblohy," uvedla místostarostka Prahy 13 Marcela Plesníková (ANO).

„Gratuluji všem, kteří se na této rekonstrukci podíleli. Za dva měsíce prázdnin vznikla rozšířená učebna zeměpisu, zcela nová fyzikální učebna a také kabinet pro pedagogy. Zázemí pro vyučující je neméně důležité a veškeré vybavení i pomůcky představují to nejmodernější na trhu,“ dodala. 


Autor: Hla

V Praze 2 se začíná bruslit

Dnes v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Praha 1 má dva měsíce antigraffiti program, nyní zveřejnila zkušenosti

Včera v 10:23

Jedním z palčivých problémů Prahy 1 je znečištění historického centra grafittti, či tzv. tagy. Domy, lampy, lavičky, koše, rozvodové skříně, nábřeží, kostely… To vše je často znehodnoceno spreji či fixy. Radnice Prahy 1 z tohoto důvodu začátkem října spustila systémový a koordinovaný antigraffiti...

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

2. prosince 2023 v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

29. listopadu 2023 v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

27. listopadu 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru