dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
7°C
pozítří
Úterý - prehanky-dest
11°C
ZŠ K Milíčovu otevřela nové poradenské centrum
Foto: Praha 11

ZŠ K Milíčovu otevřela nové poradenské centrum

Koncem února se v Základní škole K Milíčovu otevřelo nové poradenské centrum. Odborníci zde dětem pomůžou se zvládáním výuky, rodinnými problémy i začleněním do kolektivu. Podle radní městské části pro školství Zuzany Ujhelyiové (Piráti) jde o trend, ve kterém je potřeba pokračovat.

k-milicovu-1 Jak ukazují statistiky, stále více studentů a rodičů vyhledává pomoc speciálních pedagogů. V ZŠ K Milíčovu proto vznikla myšlenka vybudovat poradenské centrum, kde by děti i jejich rodiče našli potřebnou pomoc při řešení nejrůznějších problémů. Jen půl roku od prvotního impulsu se školní poradenské centrum otevřelo veřejnosti. Zájemcům jsou zde k dispozici odborníci se širokou škálou specializací, od psychologie a osobní růst přes sociální pedagogiku až po metodiku a prevenci patologických jevů.

„Naši poradci nejčastěji pomáhají se vztahy s vrstevníky, v kolektivech. Děti se mnohdy nedokážou zorientovat samy v sobě, mívají také problémy v rodině, které se snažíme zlepšovat spoluprací jak se samotnými dětmi, tak s jejich rodiči," vysvětlila Hana Štrossová, vedoucí poradenského centra. Žákům, kteří mají problémy s učením nebo trpí poruchou pozornosti, se pak speciální pedagogové věnují i během výuky.

Otevření centra přišla osobně podpořit radní MČ Praha 11 pro školství Zuzana Ujhelyiová (Piráti), podle níž je důraz na komplexní péči tím správným směrem, kterým by se školní poradenství mělo ubírat: „Aby bylo možné v rámci poradenství dětem opravdu pomoci, je nezbytné, aby se do řešení jejich problémů touto cestou zapojili i rodiče a pedagogové. Naše městská část je zřizovatelem devíti základních škol a mně by se samozřejmě líbilo, kdyby se podobné centrum podařilo postupně vybudovat v každé z nich," uvedla.


V Praze 11 se slavila stovka

Dnes v 09:10

Obyvatelka Jižního Města paní Kamila Přibylová tento týden oslavila krásných 100 let.

Deváté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5

Včera ve 20:26

Starostka Praha 5 Renáta Zajíčková svolává 9. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 na úterý 25. února.

Cyklojízda pro seniorky a seniory Prahy 11: Ejchuchu Do Chuchle

Včera v 19:25

Kde jsou schody do nebe? A kde vila sochaře milujícího Máchův Máj? Kam se jezdilo do Slunečních lázní? Kudy nesměl projet pošťák? Kde bojoval sv. Prokop s ďáblem? Kdo chodil k Vrchlickým? Pila vodu z Chuchle Marie Terezie? Kdo plaval ve vojenském a s puškou na zádech ve Vltavě? Proč diváci v roce...

V Praze 11 se sbíral použitý textil

Včera v 09:05

V Praze 11 se v loňském roce podařilo sesbírat 216 603 kg použitého textilu a příznivě tak ovlivnit životní prostředí.

Příští týden nepoteče voda ve Vysočanech a v Suchdole

Včera v 08:40

Společnost Pražské vodovody a kanalizace oznámila přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Pozvánka z Prahy 15: Josefovská zábava

Včera v 08:36

Sbor dobrovolných hasičů Horní Měcholupy zve v pátek 20. března na Josefovskou závavu do kulturního domu Varta.

Praha 8 bude vítat občánky

Včera v 07:48

Vítání občánků se koná v Libeňském zámečku v obřadní síni. Obřad trvá asi 20 minut, na začátku má projev jeden ze zastupitelů, potom se rozdávají dárky a nakonec je podpis do kroniky.

K akci Na den pod zem se připojily Pražské vodovody a kanalizace

21. února 2020 v 19:46

Pražské vodovody a kanalizace se připojily k akci „Na den pod zem“, která nabídne nevšední zážitky nejen z pražského podzemí.

Pole Battle Championship 2020

21. února 2020 v 19:16

Finálové klání elitní soutěže Pole Battle Championship představí nejlepší závodnice a závodníci v pole dance, kteří se probojovali do finálového šampionátu z jednotlivých kol Pole Battle League 2019. Akce se koná v sobotu 22. února ve sportovní hale TJ Sokol Královské...

Výstava: Usedlosti Prahy 8

21. února 2020 v 19:05

Praha 8 zve na výstavu Usedlosti Prahy 8 v Bílém domě. Výstava začne 11. března a potrvá do 7. května. Vstup zdarma.

Coffeepark otevře Marta Kubišová

21. února 2020 v 07:51

Coffeepark a Psí život zvou na slavnostní otevření dobročinného bazaru v neděli 23. února od 12 do 18 hodin.

Další krátké zprávy
Nahoru