Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
ZŠ Jeseniova se do roka dočká nástavby za 44,6 milionu korun
Takto bude vypadat nástavba ZŠ Jeseniova po dokončení. Vizualizace: se souhlasem MČ Praha 3

ZŠ Jeseniova se do roka dočká nástavby za 44,6 milionu korun

Co konkrétně v oblasti investic do škol a školek třetí městská část realizuje během probíhajících letních prázdnin a kolik to bude stát? Informoval o tom Filip Málek (Praha 3 Sobě), místostarosta Prahy 3 se zaměřením na školství.  

„Cíleně investujeme do zvyšování komfortu ve stávajících objektech školek a škol, aby v nich děti i pedagogové měli odpovídající zázemí. Investiční projekty se vždy snažíme naplánovat na letní prázdniny, aby stavební práce vůbec nezasahovaly do běžného provozu školek a škol, nebo aby se tak dělo co možná nejméně,“ uvedl Málek. 

Rozsáhlou investici – ve výši 44,6 milionu korun – realizuje Praha 3 na ZŠ Jeseniova. Současný objekt získá nástavbu, kde vzniknou dvě nové učebny a také čtyři třídy pro družinu se šatnou a sociálním zařízením. Aktuálně zde začaly bourací práce, projekt by měl být dokončen v létě příštího roku. 

„V budově ZŠ a MŠ nám. Jiřího z Lobkovic investujeme do výstavby nového výtahu, jehož kolaudace proběhne již nyní v srpnu. Další práce se zde rozeběhnou během příštích letních prázdnin, kdy se bude rekonstruovat elektroinstalace. Projekt by měl dohromady vyjít na více než 16 milionů korun,“ sdělil místostarosta. 

Waldorfská školka se díky investici Prahy 3 již nyní v létě dočká zrekonstruovaného sociálního zařízení. „Na tento projekt jsme uvolnili 7,5 milionu korun. Sociální zařízení dále rozšiřujeme na MŠ Třebešín, přibydou zde pisoáry a umyvadla. Investovaná částka v tomto případě přesahuje 400 tisíc korun,“ dodal místostarosta Filip Málek. 

 


Autor: puc

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

Dnes v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Další články
Nahoru