Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - obcasny-dest 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

ZŠ Brána jazyků bude mít nového ředitele, výběrové řízení vyhrál Roman Elner

Výběrové řízení na pozici ředitele největší základní školy v centru Prahy bylo úspěšně ukončeno. Přihlásilo se do něj 7 zájemců. Po posouzení všech kandidátů byl do této role jmenován Radou MČ Praha 1 Roman Elner, který od roku 2022 působí na škole jako zástupce ředitele. Mezi kandidáty vynikl především odborně zpracovanou Koncepcí a vizí školy na dalších šest let.

Výběrová komise pod vedením místostarosty Davida Bodečka (nez./klub Piráti a občané z Prahy 1) – složená ze zástupců radnice, magistrátu, české školní inspekce, pedagogů i rodičů – vyhodnocovala formální náležitosti přihlášek, životopisy uchazečů a především Koncepce a vize školy pro roky 2024–2030, které uchazeči předkládali. Komise zasedala poprvé 20. března, finální kolo pak proběhlo 8. dubna, kde byl pan Roman Elner vybrán z pěti finalistů. 

Průběh výběrového řízení byl označen ředitelkou pedagogicko-psychologické poradny a jednou ze členek výběrové komise, paní Jarolímkovou, za vzorový: „Vítězný kandidát ve své prezentaci jednoznačně podporoval užší propojení obou pracovišť školy, jak po stránce odborné tak personální. Velký důraz kladl na rozvoj strategie procesu vzdělávání žáků. Z mého pohledu jsme vybrali nejvhodnějšího kandidáta.” 

Místostarosta Bodeček, do jehož gesce spadá školství, uvedl: „Všichni tři finalisté byli vynikající. Líbilo by se mi, kdyby pan Elner, nově jmenovaný ředitel, zahrnul do vedení školy i zbylé dva kvalifikované kandidáty. Zároveň bych rád poděkoval panu řediteli Tlustému za jeho dosavadní práci pro školu a doufám, že na ní bude dále působit například v pozici poradce ředitele." 

Kariéra vítězného uchazeče, který ředitelskou pozici převezme od začátku nového školního roku, je se ZŠ Brána jazyků úzce spjatá. Svou spolupráci se školou zahájil již v roce 2009. Má rovněž zkušenosti například z Ústavu dějin Univerzity Karlovy a ZŠ nám. Jiřího z Lobkovic. 

Vystudoval učitelství na PedF UK a absolvoval i studium pro ředitele škol a školských zařízení VOŠSP. Jeho vize klade důraz na podporu inovativního učebního prostředí, které podporuje celkový rozvoj žáků a připravuje je na výzvy 21. století. 

„Po dvou letech v roli zástupce ředitele a po řadě předchozích let v roli učitele znám silné i slabé stránky celé školy. Má velký potenciál, řadu věcí můžeme zlepšovat a dělat lépe. Se všemi chci komunikovat o pozitivních i problematických tématech, a věci řešit. Těším se, že pro svou vizi získám pedagogický sbor, protože školu vnímám jako týmovou institucí,“ vyjádřil se nový ředitel ZŠ Brána jazyků Roman Elner. 

Základní škola Brána jazyků vznikla sloučením dvou původně samostatných škol na území Prahy 1 – ZŠ Brána jazyků a ZŠ Uhelný trh. Je školou fakultní a nabízí rozšířenou výuku matematiky i jazyků.


Autor: red

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

Včera ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

Včera v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

V bytě na sídlišti Antala Staška byla nalezena mrtvá žena

19. května 2024 ve 22:37

V neděli odpoledne bylo v bytě v krčské ulici Fillova na sídlišti Antala Staška nalezeno tělo mrtvé dvaatřicetileté ženy. Policisté zjišťují, za jakých okolností k tragédii došlo. Přesnou příčinu určí pitva. Podle serveru aktu.cz je příčinou smrti nešťastná...

Festival otevřených budov zaznamenal více než 103 tisíc návštěv

19. května 2024 ve 21:26

Prezidentská rezidence, Lobkowiczký palác, Nová Oranžerie na Pražském hradě od Evy Jiřičné, Goethe institut na nábřeží, vinohradská Čapkova vila, Clam-Gallasův palác na Starém Městě, budova bývalých Elektrických podniků Praha – dnes Bubenská 1 na Vltavské či nově zrekonstruované prostory Fantovy...

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

19. května 2024 v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

19. května 2024 v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru