dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Zrušené spoje, delší intervaly. Prázdninový provoz MHD začne o víkendu, seznamte se
Ilustrační foto: archiv

Zrušené spoje, delší intervaly. Prázdninový provoz MHD začne o víkendu, seznamte se

V rámci pražské MHD se o prázdninách prodlouží intervaly a zrušeny budou některé spoje. Beze změny zůstanou příměstské vlakové linky. Prázdninový provoz začne od 2. července a skončí 27. srpna. ČTK to dnes sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. Provoz ovlivní rovněž rekonstrukce tramvajových tratí a opravy na trase metra C.

„Letošní omezení budou podobná jako v loňském roce. K omezení dochází především v období přepravních špiček v pracovních dnech, kdy je s ohledem na vysoké procento školou povinných cestujících patrný největší pokles poptávky," uvedl Drápal.

V pracovní dny se intervaly metra prodlouží o jednu až dvě minuty. Počátkem července ovlivní provoz linky metra C výluka v úseku Budějovická – Roztyly. Dopravní podnik (DPP) plánuje výměnu výhybky. Práce mají trvat od 2. do 10. července, v daném úseku bude jezdit náhradní autobusová doprava.

Mimo provoz budou o prázdninách tramvajové linky 4, 6 a 13 a linka 16 pojede jen v trase Lehovec – Kotlářka. Na páteřních linkách 3, 9, 17 a 22 se ve špičce pracovních dnů prodlouží interval ze čtyř na pět minut, dopoledne z pěti na šest minut. „U ostatních linek se prodlouží interval ve špičkách z osmi na 10 minut a dopoledne z 10 na 12 minut," uvedl mluvčí.

DPP rovněž bude opravovat tramvajové tratě, cestující tak čekají výluky. (O výlukách jsme podrobně informovali zde.) Práce budou pokračovat v úseku Pod Jezerkou – Spořilov. Oprava se dotkne náměstí I. P. Pavlova, stejně tak úseku ulice Jugoslávských partyzánů k náměstí Míru.

V první polovině července bude DPP vyměňovat panely v křižovatce ulic Ječná a Sokolská a Ječná a Karlovo náměstí – 5. července bude zcela uzavřen provoz v Sokolské ulici. Oprava v ulici Jugoslávská se uskuteční od 28. července do 11. srpna.

Anketa

Co říkáte na prodloužení intervalů v letní MHD?

O letních prázdninách nepojedou školní autobusové linky a v provozu nebudou ani linky 305, 343, 451 a 465. Většina autobusových linek pojede ve špičkách pracovních dnů dle prázdninových intervalů. „U velké části spojů to znamená prodloužení ranních intervalů z šesti na 7,5 minut a odpoledních intervalů ze 7,5 na 10 minut," sdělil Drápal.

Beze změn budou v létě jezdit pouze příměstské vlakové linky označené písmeny S, pouze jsou rušeny školní spoje.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru