dnes
Úterý - obcasny-dest
10°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
11°C
Zrušená ODS v Praze 4 vzkazuje: to vám neprojde
ODS v Praze 4 v problémech. Foto: archiv

Zrušená ODS v Praze 4 vzkazuje: to vám neprojde

Čtvrteční rozhodnutí Výkonné rady ODS o zrušení oblastních sdružení v Praze 4, 12 a Praze-západ vybudilo k ostré reakci starostu čtvrté městské části, občanského demokrata Pavla Caldra. „Byly porušeny demokratické principy ODS, zvážíme další právní kroky. Je to spiknutí neúspěšných. Pavel Hurda, Filip Dvořák a Petr Nečas volby totiž nevyhráli,“ lamentuje.

Ještě před rokem patřila ODS v Praze 4 mezi významné spojence primátora Bohuslava Svobody. Pak se ale starostou „čtyřky“ stal Pavel Caldr, což primátorovi jistě neudělalo radost. Kontroverzní exstarosta Pavel Horálek totiž byl jeho velký podporovatel, což se o Caldrovi říci nedá.

Zrušením třech oblastních sdružení tak Výkonná rada ODS primátorovi výrazně pomohla. Bohuslav Svoboda je členem výkonné rady. A předsedou oblastního sdružení ODS Praha 4 je právě Pavel Caldr. 

Nejsme velrybáři

„Nesouhlasíme s argumenty, se kterými byla rozpuštěna ODS v pátém největším městě v republice. Jedná se o bezprecedentní porušení demokratických principů i vnitrostranických pravidel, na kterých je ODS postavena,“ uvedl starosta Caldr.

Ohradil se proti obvinění z takzvaného velrybaření, tedy podezřelému nabírání nových členů. „Za poslední rok máme 17 nových členů. To je přirozený stav nikoli účelový nárůst,“ řekl Caldr.

Následně „se obul“ do premiéra Nečase, který stojí za primátorem. „Pokud jde o volební výsledky, ODS v Praze 4 na rozdíl od předsedy ODS Petra Nečase volby od 90. let nikdy neprohrála. Argument, že ODS mají reprezentovat lidé, kteří uspěli ve volbách, znamená jediné: Petr Nečas oznamuje svoji rezignaci. Zatím totiž žádné volby nevyhrál. Je to spiknutí neúspěšných. Pavel Hurda, Filip Dvořák a Petr Nečas volby nevyhráli,“ pokračoval Pavel Caldr.

Filip Dvořák opět na scéně

Podle něj je absurdní, že zrušení Prahy 4 a Prahy 12 prosazoval na Výkonné radě ODS Filip Dvořák. „To je člověk, který ODS prohrál volby v Praze 1. Kvůli černým duším byla zrušena Praha 1, kterou Dvořák reprezentuje. Tento člověk nám nebude kázat o morálce a čištění Prahy a ODS,“ pokračoval starosta.

„Dlouhodobě kritizujeme současnou politiku ODS. Pokud budou odlišné názory trestány vylučováním a pomluvami vnitrostranických oponentů, tak se vracíme od demokracie a svobody do dob před sametovou revolucí,“ zdůraznil.

Vedení ODS se podle něj pouze snaží udržet u pozic navzdory prohraným volbám a neschopné vládě. „Způsob jakým jsme byli zrušeni, je v rozporu se stanovami a zvážíme další právní kroky,“ dodal.


Autoři: Dalibor Kracík, Redakce

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru