dnes
Úterý - skorojasno
-1°C
zítra
Středa - zatazeno
-1°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
0°C
Žrout Lord opouští pražskou policii, ve dvaadvaceti letech jde do důchodu
Kůň Lord při výcviku na Císařskén ostrově. Foto (2x): Policie ČR

Žrout Lord opouští pražskou policii, ve dvaadvaceti letech jde do důchodu

Oddělení služební hipologie Policie ČR se loučí se se svým dlouholetým „kolegou“, služebním koněm Lordem.  Narodil se v březnu 1996 a po ročním policejním výcviku byl zařazen do přímého výkonu služby v roce 2002. Nyní se naplnil jeho čas u policie a zasloužené odchází do „koňského“ důchodu.

Pracovat s Lordem nebylo zpočátku vůbec jednoduché, byl paličatý. „U jízdní policie se najde hned několik policistů, které i opakovaně shodil ze sedla na zem. Po několika takových eskapádách měl Lord namále a začalo se řešit, zda je k přímému výkonu služby vůbec vhodný,“ vypráví mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Postupem času se však temperamentní zvíře uklidnilo. Lord přivykl životu u policie, začal si řádně plnit své úkoly a stal se platným členem oddělení. „Jedinou jeho neřestí tak zůstala žravost. Jako jediný ze stáje měl podestýlku z pilin, neboť slámu si vždycky sežral,“ směje se Rybanský.

V přímém výkonu služby strávil kůň úctyhodných šestnáct let. V jejím průběhu se zúčastnil mimo jiné mnoha služebních zákroků a bezpečnostních opatření nejen na území hlavního města, ale i po celém Česku.


Praha 2 vypisuje finanční podporu v sedmi oblastech. O granty lze žádat do 25. března

Včera ve 20:12

Městská část Praha 2 poskytne na celé období letošního a 1. čtvrtletí příštího roku veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní prostředí, prevence kriminality a dále prevence sociálně patologických jevů a...

Skleněná sobota nabídne design v Portheimce

20. ledna 2019 v 10:06

Prodejní přehlídka autorského designu, jehož vůdčím materiálem je sklo proběhne v sobotu 23. února od 10 do 18 hodin v přízemí Musea skla, v sále pro krátkodobé výstavy.

Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

19. ledna 2019 v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Další články
Nahoru