dnes
Středa - oblacno
18°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
22°C
pozítří
Pátek - skorojasno
19°C
Žrout Lord opouští pražskou policii, ve dvaadvaceti letech jde do důchodu
Kůň Lord při výcviku na Císařskén ostrově. Foto (2x): Policie ČR

Žrout Lord opouští pražskou policii, ve dvaadvaceti letech jde do důchodu

Oddělení služební hipologie Policie ČR se loučí se se svým dlouholetým „kolegou“, služebním koněm Lordem.  Narodil se v březnu 1996 a po ročním policejním výcviku byl zařazen do přímého výkonu služby v roce 2002. Nyní se naplnil jeho čas u policie a zasloužené odchází do „koňského“ důchodu.

Pracovat s Lordem nebylo zpočátku vůbec jednoduché, byl paličatý. „U jízdní policie se najde hned několik policistů, které i opakovaně shodil ze sedla na zem. Po několika takových eskapádách měl Lord namále a začalo se řešit, zda je k přímému výkonu služby vůbec vhodný,“ vypráví mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Postupem času se však temperamentní zvíře uklidnilo. Lord přivykl životu u policie, začal si řádně plnit své úkoly a stal se platným členem oddělení. „Jedinou jeho neřestí tak zůstala žravost. Jako jediný ze stáje měl podestýlku z pilin, neboť slámu si vždycky sežral,“ směje se Rybanský.

V přímém výkonu služby strávil kůň úctyhodných šestnáct let. V jejím průběhu se zúčastnil mimo jiné mnoha služebních zákroků a bezpečnostních opatření nejen na území hlavního města, ale i po celém Česku.


Bylo podepsáno memorandum, které se zabývá budoucí podobou veřejných ploch v kampusu Albertov

Včera ve 22:06

V pondělí 24. září podepsala starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) dokument o spolupráci s Univerzitou Karlovou a hlavním městem Prahou. Memorandum, nazvané „O společném zájmu v oblasti kampusu Albertov“, zohledňuje požadavky, které vznesla právě Praha 2. 

Další články
Nahoru