dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - jasno
8°C
pozítří
Neděle - jasno
5°C
Žrout Lord opouští pražskou policii, ve dvaadvaceti letech jde do důchodu
Kůň Lord při výcviku na Císařskén ostrově. Foto (2x): Policie ČR

Žrout Lord opouští pražskou policii, ve dvaadvaceti letech jde do důchodu

Oddělení služební hipologie Policie ČR se loučí se se svým dlouholetým „kolegou“, služebním koněm Lordem.  Narodil se v březnu 1996 a po ročním policejním výcviku byl zařazen do přímého výkonu služby v roce 2002. Nyní se naplnil jeho čas u policie a zasloužené odchází do „koňského“ důchodu.

Pracovat s Lordem nebylo zpočátku vůbec jednoduché, byl paličatý. „U jízdní policie se najde hned několik policistů, které i opakovaně shodil ze sedla na zem. Po několika takových eskapádách měl Lord namále a začalo se řešit, zda je k přímému výkonu služby vůbec vhodný,“ vypráví mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Postupem času se však temperamentní zvíře uklidnilo. Lord přivykl životu u policie, začal si řádně plnit své úkoly a stal se platným členem oddělení. „Jedinou jeho neřestí tak zůstala žravost. Jako jediný ze stáje měl podestýlku z pilin, neboť slámu si vždycky sežral,“ směje se Rybanský.

V přímém výkonu služby strávil kůň úctyhodných šestnáct let. V jejím průběhu se zúčastnil mimo jiné mnoha služebních zákroků a bezpečnostních opatření nejen na území hlavního města, ale i po celém Česku.


Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

Včera ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Poskytovatelé lékařské pohotovostní služby dostanou další dotace

14. listopadu 2018 v 08:41

Rada hl. m. Prahy včera projednala poskytnutí dotací pražským nemocnicím, které zajišťují lékařskou pohotovostní službu. Jedná se o finanční prostředky na pořízení vybavení pro ambulance lékařské pohotovostní služby poskytnuté formou účelových investičních dotací v celkové výši 4 768 500 korun a...

Začíná Týden Francie. Nabídne odborné přednášky, gastronomické trhy, hudbu a film

13. listopadu 2018 ve 12:00

Pátý ročník Týdne Francie, který společně pořádá Francouzské velvyslanectví v Praze, Francouzsko-česká obchodní komora a další instituce, se zaměří na témata důležitá pro budoucnost i současnost. Na programu tak jsou odborné přednášky o e-commerce nebo cirkulární ekonomice. Milovníci dobrého jídla...

Další články
Nahoru