dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Zpěvomat v Praze: Nechte si na ulici zazpívat písničku na vaše přání
Zpěvomat, to je zpěv ze všech stran. Foto: Tomáš Roček / www.offcity.cz

Zpěvomat v Praze: Nechte si na ulici zazpívat písničku na vaše přání

Ulice Prahy opět ožijí hudbou! Dnes se můžete na několika místech v centru metropole setkat s unikátním projektem Zpěvomat, který připravila uznávaná zpěvačka a lektorka hlasových dílen Ridina Ahmedová s řadou svých hudbymilovných přátel.

V odpolední špičce uprostřed spěchající ulice nabídne Zpěvomat příležitost na chvíli se zastavit, usednout a nechat se obstoupit kruhem zpěváků, kteří jen pro vás zazpívají vybranou skladbu. Zpěvomat bude možné dnes od 15:30 potkat na Andělu, Tylově a Jungmanově náměstí, náměstí Míru a na náměstí Jiřího z Poděbrad.

„Zpěvomat je koncipován tak, aby umožnil průnik do veřejného prostoru a pokusil se zasáhnout živým zpěvem i ty, kteří by se s něčím takovým běžně nesetkali, nebo by si na to za jiných okolností neudělali čas,“ vysvětluje autorka projektu Ridina Ahmendová.

„Název trošku ironicky odkazuje na řadu neologismů – laundromat, slevomat, kávomat…, které všechny označují určitou službu. I Zpěvomat je vlastně službou. Byť trošku v jiném duchu. Hledala jsem slovo, které nebude s ničím existujícím přímo spojováno a přitom bude srozumitelné na první poslech. Zpěvomat jako automat na zpěv na přání. A zdarma! Račte vstoupit," zve Ridina Ahmedová.

Ahmedová se dlouhodobě věnuje práci s lidským hlasem nejen jako vynikající autorka a interpretka (vzpomeňme na její fascinující souznění s Bobbym McFerrinem při jeho prvním vystoupení v Česku), ale i v širších souvislostech jako vyhledávaná a úspěšná lektorka a zakladatelka Hlasohledu. Tentokrát se rozhodla vyjít mimo rámec „poučeného" publika, a nabídnout kouzlo lidského hlasu široké veřejnosti.

Ti, kteří by se rádi do Zpěvomatu zapojili aktivněji, mají také možnost. Stačí se přihlásit na info@hlasohled.cz a poté už můžete rozdávat radost prostřednictvím hudby.


Další články
Nahoru