dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Zpěvomat: Skupinky dobrovolníků si posadí Pražany na židle a budou jim zpívat
Posaďte se, my vám zazpíváme. Foto: archiv

Zpěvomat: Skupinky dobrovolníků si posadí Pražany na židle a budou jim zpívat

Pražské ulice v pondělí 25. května již podruhé rozezní Zpěvomat. Originální projekt zpěvačky Ridiny Ahmedové a jejích přátel má jednoduchý cíl: Zastavit alespoň na chvíli lidi spěchající ulicemi metropole, vytrhnout je z kolotoče každodenního shonu a všedních starostí a zazpívat jim. 

Chcete-li se stát součástí Zpěvomatu, napište na zpevomat@hlasohled.cz. Účast je zdarma pro zpívající i posluchače.

Máte-li základní hudební dispozice a rádi zpíváte, můžete se ke Zpěvomatu přidat i vy. Organizátoři akce hledají dobrovolníky, kteří se přidají k pěti zkušeným lektorům, aby pod jejich inspirativním vedením rozezněli Prahu svým hlasem.

„Není třeba se bát, stačí minimální hudební zkušenost a hlavně chuť jít do toho,“ láká k účasti autorka Zpěvomatu Ridina Ahmedová. Jako lektoři se letos zapojí milovnice africké hudby Hanka Říhová, sbormistr Michal Hájek, ostravský a capella muzikant Patrik Kee Kedzierski, dirigent a sbormistr Lukáš Prchal a skladatel a zpěvák Petr Wajsar.

Zpěvomat je „pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích“. Kdo se takto rozhodne vstoupit do Zpěvomatu, nechá se prostoupit hudbou, která bude vznikat pouze pro něj. Ti, kteří Zpěvomat vytvoří, se sejdou 25. května ráno v skupinách po asi 15 lidech, aby se pod vedením lektora hlasově rozehřáli a naladili.

Po obědě se kolem 14 hodiny přesunou na dohodnuté místo v ulicích. Zde je budou podporovat vždy dva asistenti, kteří budou kolemjdoucí oslovovat a zvát, aby se posadili na připravené židle a nechali se očarovat tóny a harmoniemi hlasů, znějících ze Zpěvomatu jen pro ně.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru