dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
4°C
Zpěvomat: Hudební nástroj bude na několika místech znít na přání kolemjdoucích
Zpěvomat zazní i letos na náměstí Míru. Foto: archiv

Zpěvomat: Hudební nástroj bude na několika místech znít na přání kolemjdoucích

V pondělí 5. června odpoledne již počtvrté rozezní díky originálnímu projektu Zpěvomat pražské ulice i náměstí tóny, harmonie, roztančené rytmy a vokální hudba v mnoha podobách. „Hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích“ tentokrát najdete na náměstí Míru, Tylově náměstí, Andělu, Jungmannově náměstí a Hradčanské. 

Skupinky zpívajících pod vedením zkušených muzikantů nabídnou chodcům, aby se na pár minut posadili na připravené židle a nechali se obstoupit zpěváky, kteří jen pro ně – a zcela zdarma – zazpívají vybranou píseň či skladbu.

„Myslím si, že hudba přináší sdílení a radost a tak se snažíme o to, aby pražské ulice alespoň občas skutečně žily a nebyly jen místem, kudy naše životy mechanicky probíhají v překotném neosobním tempu našich všedních starostí, ale i místem setkávání,“ říká autorka projektu Ridina Ahmedová.

Jako lektoři hudebních nadšenců, kteří budou po Praze zpívat, se letos zapojí Petr Váša, zpěvák, textař, performer a experimentátor i En.Dru, vlastním jménem Ondřej Havlík, beatboxer, zpěvák a vokální improvizátor. Zkušenou zpěvačkou a lektorkou je i Antonie Nyass, členka Yellow Sisters a sbormistryně projektu Řeky, dále zpěvačka čerpající z jazzu a soulu Mirka Novak a brněnský perkusista, zpěvák a hráč na africký nástroj kora Jiří Bouda.

Ridina Ahmedová se dlouhodobě věnuje práci s lidským hlasem nejen jako autorka a interpretka (vzpomeňme na její fascinující souznění s Bobbym McFerrinem při jeho prvním vystoupení v Česku), ale i v širších souvislostech jako vyhledávaná a úspěšná lektorka a zakladatelka Hlasohledu. V současné době společně s basistou Petrem Tichým působí v projektu HLASkontraBAS, stejnojmenné album bylo nominováno na cenu Anděl 2016 v kategorii world music.

KDY A KDE SE ZPÍVÁ?

  • Tylovo náměstí (u KFC) 15.00–17.30 - En.dru
  • Anděl (u Alberta před vstupem do metra) 14.30–17.00 - Petr Váša
  • Nám. Míru (před kostelem) 15.30–18.00 - Jiří Bouda 
  • Jungmannovo nám. (u sochy J. Jungmanna) 15.00–17.30 - Antonia Nyass 
  • Hradčanská (u přechodu kolejí mezi Milady Horákové a vlaky) 14.30–17.00 - Mirka Novak

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru