dnes
Středa - jasno
20°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
21°C
pozítří
Pátek - polojasno
16°C
Zora Koru opět ve zvířecí říši, tentokrát pražská malířka a spisovatelka vyzpovídala chameleona
Kniha Co nám poví chameleon.

Zora Koru opět ve zvířecí říši, tentokrát pražská malířka a spisovatelka vyzpovídala chameleona

Malířka a spisovatelka Zora Sládková chystá pod pseudonymem Zora Koru vydání další knihy s vlastními ilustracemi. Na Startovači, který je určen pro financování kreativních projektů, zatím na dílo s názvem Co nám poví chameleon vybrala čtvrtinu požadované částky. Do konce kolektivního financování projektu zbývá k dnešku 39 dní.

Kniha Co nám poví chameleon bude mít pevnou vazbu, 80 stran, je plná barevných ilustrací a textu o zvířatech, které děti zaujmou i poučí. „Ilustrace, které v knížce najdete, jsou realisticky ztvárněné akvarely zvířat,“ uvádí autorka. Jde o její druhou dětskou knihu na téma zvířat. Ta první se jmenovala Oto, hmyzí detektiv a vyšla loni na podzim.

 

V chystané novince se role vypravěče a průvodce ujal lehce namyšlený chameleon, který má dojem, že jeho schopnosti nikdo nepředčí. Ale jako každý poučený náfuka zjišťuje, že také ostatní zvířata prošla cestou přizpůsobení se svému okolí a jejich schopnosti jsou stejně důležité a zajímavé, jako ty jeho.

V knize Co nám poví chameleon jsou krásné barevné akvarelové ilustrace, citlivě doplněné grafikou a texty, ze kterých se poučí nejen děti, ale i dospělí.

Vydání knihy lze podpořit zde: https://www.startovac.cz/projekty/co-nam-povi-chameleon/

 


Knihkupectví jsou uzavřena, čtenáři si mohou zakoupit novinky na internetu

6. dubna 2020 ve 12:12

Kamenná knihkupectví jsou stejně jako mnoho dalších obchodů až do odvolání uzavřená. Nové knížky ale nepřestávají vycházet a i když se z pomyslného „trezoru" zatím nemohou dostat na knihkupecké pulty, zájemci si je mohou kouit již nyní.   

V povídkách ze Svrabové čtvrti popisuje František R. Kraus zmizelý svět židovské Prahy

2. dubna 2020 v 09:30

Nakladatelství Cattacan vydalo knihu F. R. Krause Povídky ze Svrabové čtvrti, která popisuje zmizelý svět židovské Prahy. Spisovatel, novinář a rozhlasový redaktor je dosud u nás neprávem polozapomenutou významnou osobností meziválečného literárního „Pražského kruhu“ a zřejmě prvním autorem na...

Výstavy Prahy 8 si prohlédnete virtuálně

1. dubna 2020 v 07:16

Výstavy, pořádané na Libeňském zámku nebo v budově úřadu Prahy 8 v tzv. Bílém domě, budou brzy k vidění i z pohodlí domova. Radnice Prahy 8 připravuje Virtuální Galerii 8, která nabídne prohlídky výstav.

Kultura v Praze 1 ONLINE chce podpořit umělce, galerie či divadla

31. března 2020 v 16:11

První městská část na svém oficiálním portálu www.praha1.cz zprovoznila sekci „Kultura v Praze 1 ONLINE“. Chce tak podpořit umělce, galerie či divadla a zároveň lidem domů přinést hezký kulturní zážitek. První městská část o tom informovala v tiskové zprávě. 

Švandovo divadlo ruší představení

12. března 2020 v 09:41

Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu ruší divadlo do neděle 15. března všechna představení – ve velkém sále i ve studiu.

Další články
Nahoru