dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Zoologická zahrada zve na hostinu: Hmyzí špagety, červi a cvrčci. Na sladko i na slano
Erika Prokešová je vyhlášenou hmyzí kuchařkou. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Zoologická zahrada zve na hostinu: Hmyzí špagety, červi a cvrčci. Na sladko i na slano

Umíte si představit, jak chutná cvrček na česneku nebo červi v karamelu? A co teprve hmyzí špagety? Pokud se do Zoo Praha vypravíte tuto sobotu, můžete tyto laskominy budoucnosti ochutnat.

Dobře připravený hmyz může být skutečnou pochoutkou. Pochopitelně pokud v sobě najdete dostatek odvahy a neodradí vás recepty, které u nás zatím příliš velkou tradici nemají.

V sobotu 11. července od 10 do 16 hodin na vás bude před Vzdělávacím centrem čekat tým zkušených kuchařů v čele se specialistkou na přípravu hmyzu Erikou Prokešovou. Na jídelním lístku budou červi mouční i zophobasové, cvrčci všech velikostí a jistě ještě nějaké překvapení.

Hmyz se bude podávat v několika úpravách, na své si přijdou jak milovníci slaného, tak sladkého. Veškeré druhy hmyzích pokrmů budou pro návštěvníky až do vydání všech zásob zdarma.

Celý den věnovaný hmyzožravcům (tedy nejen těm lidským, ale i zvířecím) bude doplněný ukázkami krmení zvířat hmyzem doprovázený zasvěceným komentářem pracovníků zoo. Uvidíte, jak si na hmyzu pochutnávají například hrabáči, agamy či ježci.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru