dnes
Sobota - jasno
3°C
zítra
Neděle - jasno
7°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
12°C
Zoologická zahrada hledá tyto děti. Poznáte je?
Ti, kdo poznají děti z fotografie, mohou psát na e -mail detizfotografie@zoopraha.cz. Foto: Vladimír Motyčka

Zoologická zahrada hledá tyto děti. Poznáte je?

V roce 1975 přivítala Zoo Praha svého 25 000 000. návštěvníka. Hledá děti, které navštívily zoologickou zahradu a jsou zachyceny na archivní fotografii, aby je pozvala na slavnostní zahájení letošní hlavní sezóny. 

Obrací se proto na veřejnost s žádostí o pomoc při hledání dětí z fotografie. Jednalo se o cvičence, kteří do zoo zavítali v rámci Spartakiády.

„Dobu vzniku snímku a plánovaného setkání s jeho aktéry dělí nejen 42 let, ale především 35 000 000 návštěvníků Zoo Praha,“ vysvětluje ředitel Miroslav Bobek. „Skutečně, letos na jaře přivítáme již 60 000 000. návštěvníka a tuto výjimečnou událost jsme se rozhodli oslavit trochu netradičním způsobem.“

V souvislosti s tímto pátráním spustila Zoo Praha outdoorovou kampaň, která se nese v duchu poloviny 70. let.

Pojetí kampaně je zcela netradiční, poplatné duchu 70. let a komunistických nástěnek s hobrou a rezavým připínáčkem, doplní ji retro řada dárkových předmětů.

I zahájení letošní hlavní sezóny, které proběhne v sobotu 25. března, se ponese v retro stylu připomínajícím polovinu 70. let. Navzdory tehdejším podmínkám plánovaného socialistického hospodářství totiž již tehdy dosahovala Zoo Praha, kterou vedl legendární Zdeněk Veselovský, nepřehlédnutelných úspěchů.

Ti, kdo poznají děti z fotografie, se mohou ozvat prostřednictvím e -mailu detizfotografie@zoopraha.cz.

Zoo však uvítá i další zajímavé vzpomínky, postřehy, zážitky i případné fotografie z té doby. Všechny nalezené děti z fotografie a „detektivy“, kteří je prokazatelně pomohou nalézt, pozve zahrada na zahájení hlavní sezony a pět nejzajímavějších příspěvků (vzpomínek, fotografií apod.) odmění roční vstupenkou do Zoo Praha a dalšími cenami.

 


Milovníci koček se sejdou v Praze 11

21. února 2019 ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Další články
Nahoru