dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Zoo zve na křtiny mláděte tapíra v pyžamu
Malý tapír je teprve druhým přírůstkem svého druhu v historii pražské zoo. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

Zoo zve na křtiny mláděte tapíra v pyžamu

Mladý samec tapíra jihoamerického dostane již tuto neděli jméno. Kmotrou „mláděte v pyžamu“ , jak se mu přezdívá díky hnědo – béžovému pruhování, se stane herečka Anna Polívková. Zoo křtinami a dalšími akcemi oslaví Mezinárodní den tapírů.

Tapíři v Praze

Zoo Praha v současnosti chová dva druhy tapírů, jihoamerické a čabrakové. I když jde o zvířata podobná prasatům, jsou to lichokopytníci, příbuzní koní a nosorožců. Mláďata tapírů se rodí jakoby v pruhovaném pyžamu. Hnědo-béžové pruhování je v přírodě maskuje před nepřáteli. Přírůstky tapírů jsou poměrně výjimečné. Matkou mláděte je samice Ivana, otcem samec Tex, který do Prahy přicestoval ze Severní Ameriky. Populaci tapírů v evropských zoo je nepříbuzný, a proto je chovatelsky velmi cenný.

Křest samce tapíra jihoamerického, který proběhne ve 14 hodin u expozice tapírů v horní části zoo. Ačkoli se mládě narodilo již 6. listopadu loňského roku, dodnes se kvůli počasí povětšinou ukrývalo před zraky veřejnosti.

Jde přitom o velmi významný přírůstek, malý tapír je teprve druhým mládětem tapíra jihoamerického v historii Zoo Praha. Kmotrou vzácného mláděte se stane herečka Anna Polívková.

Pražská zoo pořádá křest při příležitosti oslav Mezinárodního dne tapírů. Součástí tapíry inspirovaného programu budou hry pro malé i velké.

Každý dostane možnost vyrobit si masku tapíra nebo se dozvědět vše, co ho o těchto pozoruhodných zvířatech zajímá.

Schopnosti tapírů pak prověří speciální enrichmentové krmení tapírů čabrakových v 11 hodin.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru