dnes
Pátek - polojasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
33°C
pozítří
Neděle - polojasno
31°C
Zoo v Praze navštívilo letos už milion lidí
Rodina Milana Rybky s lachtanem Melounem při tradičním cviku – vyplazování jazyka. Foto: Michaela Kahle / Zoo Praha

Zoo v Praze navštívilo letos už milion lidí

Pražskou zoo navštívil v sobotu letošní miliontý návštěvník. Stalo se tak jen o tři dny později než v loňském rekordním roce. 

Jubilejním návštěvníkem letošního roku se stal Milan Rybka z Prahy 9 se ženou Valentinou a vnoučaty Sabinou a Matějem.

„Pražské zoo moc fandím, před 15 lety jsem bojoval s povodní naproti v čističce jako její zaměstnanec a citlivě jsem prožíval tehdejší povodňové dění v zoologické zahradě,“ uvedl Rybka, který dostal několik dárků, včetně celoroční rodinné vstupenky.  

V minulých letech dorazil návštěvník s tímto číslem do Zoo Praha vždy ke konci prázdnin či až během září nebo října. Jen při loňské rekordní sezóně to bylo dokonce o tři dny dřív, než letos.

Zahradu loni navštívilo 1 448 353 lidí, což bylo nejvíce v její pětaosmdesátileté historii. Letos 18. dubna pak zoo přivítala šedesátimiliontého návštěvníka celkem.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Včera v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru