dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Zoo v Praze navštívilo letos už milion lidí
Rodina Milana Rybky s lachtanem Melounem při tradičním cviku – vyplazování jazyka. Foto: Michaela Kahle / Zoo Praha

Zoo v Praze navštívilo letos už milion lidí

Pražskou zoo navštívil v sobotu letošní miliontý návštěvník. Stalo se tak jen o tři dny později než v loňském rekordním roce. 

Jubilejním návštěvníkem letošního roku se stal Milan Rybka z Prahy 9 se ženou Valentinou a vnoučaty Sabinou a Matějem.

„Pražské zoo moc fandím, před 15 lety jsem bojoval s povodní naproti v čističce jako její zaměstnanec a citlivě jsem prožíval tehdejší povodňové dění v zoologické zahradě,“ uvedl Rybka, který dostal několik dárků, včetně celoroční rodinné vstupenky.  

V minulých letech dorazil návštěvník s tímto číslem do Zoo Praha vždy ke konci prázdnin či až během září nebo října. Jen při loňské rekordní sezóně to bylo dokonce o tři dny dřív, než letos.

Zahradu loni navštívilo 1 448 353 lidí, což bylo nejvíce v její pětaosmdesátileté historii. Letos 18. dubna pak zoo přivítala šedesátimiliontého návštěvníka celkem.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru