dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
Zoo stěhuje první zvířata. Gorily jsou už ve věži, samce Richarda museli uspat
Gorilí samec Richard. Foto: Zoo Praha

Zoo stěhuje první zvířata. Gorily jsou už ve věži, samce Richarda museli uspat

Dnešní vývoj situace v trojské zoo není příznivý. Probíhá již první etapa evakuace spodní části zahrady.

„Gorily, s výjimkou Richarda, jsou v povodňové věži a do horní části zoo se stěhují velké želvy, tapíři a další zvířata, u nichž to vyžaduje hodně času, ale současně není spojeno s uspáváním a podobně. V pondělí bude zoo pro veřejnost zavřená,“ informoval ředitel zoo Miroslav Bobek.

Gorilího samce Richarda, který nechtěl během nedělního odpoledne pavilon opustit, museli pracovníci zahrady uspat. Poté byl samec přesunut k ostatním gorilám do povodňové věže. V zoo neočekávají, že by hladina vody dosáhla až úrovně povodňové věže.

V zoo se během neděle soustředili zaměstnanci, kteří připravují vybavení a techniku. „Máme přesně určen postup všech prací a počítáme s tím, že zčásti by evakuace mohla probíhat i v noci,“ uvedl Miroslav Bobek na svém facebooku. Již dříve byla přestěhována drobnější zvířata z dětské zoo.

„Je skvělé vědět, že většina zaměstnanců – bez toho, že by jim kdokoli musel říkat –zůstane v zoo, dokud nebezpečí nepomine. A je posilující, že z nějakých dvanácti kolegů, kteří se účastnili naší poslední porady, jich devět vybojovalo boj s povodněmi v roce 2002,“ dodal.

Evakuace zdárně pokračuje. Velké množství zvířat je již v bezpečí.

Průběžně aktualizujeme.


Autor: Dalibor Kracík

Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru