dnes
Pátek - prehanky-dest
30°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - polojasno
20°C
Zoo stěhuje první zvířata. Gorily jsou už ve věži, samce Richarda museli uspat
Gorilí samec Richard. Foto: Zoo Praha

Zoo stěhuje první zvířata. Gorily jsou už ve věži, samce Richarda museli uspat

Dnešní vývoj situace v trojské zoo není příznivý. Probíhá již první etapa evakuace spodní části zahrady.

„Gorily, s výjimkou Richarda, jsou v povodňové věži a do horní části zoo se stěhují velké želvy, tapíři a další zvířata, u nichž to vyžaduje hodně času, ale současně není spojeno s uspáváním a podobně. V pondělí bude zoo pro veřejnost zavřená,“ informoval ředitel zoo Miroslav Bobek.

Gorilího samce Richarda, který nechtěl během nedělního odpoledne pavilon opustit, museli pracovníci zahrady uspat. Poté byl samec přesunut k ostatním gorilám do povodňové věže. V zoo neočekávají, že by hladina vody dosáhla až úrovně povodňové věže.

V zoo se během neděle soustředili zaměstnanci, kteří připravují vybavení a techniku. „Máme přesně určen postup všech prací a počítáme s tím, že zčásti by evakuace mohla probíhat i v noci,“ uvedl Miroslav Bobek na svém facebooku. Již dříve byla přestěhována drobnější zvířata z dětské zoo.

„Je skvělé vědět, že většina zaměstnanců – bez toho, že by jim kdokoli musel říkat –zůstane v zoo, dokud nebezpečí nepomine. A je posilující, že z nějakých dvanácti kolegů, kteří se účastnili naší poslední porady, jich devět vybojovalo boj s povodněmi v roce 2002,“ dodal.

Evakuace zdárně pokračuje. Velké množství zvířat je již v bezpečí.

Průběžně aktualizujeme.


Autor: Dalibor Kracík

Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Radnice Prahy 6 pomůže postiženým povodní

16. července 2013 v 18:32

Praha 6 zajistí přesně 1,2 milionu korun na pomoc občanům Prahy 6 postižených červnovými povodněmi. V Sedlci a Podbabě je celkem 24 domácností, kde voda řádila nejvíce. Každá z těchto domácností dostane dar 50 tisíc korun, ve kterých je část peněz z povodňové sbírky, část z daru společnosti...

Příspěvek pro památky postižené výbuchem v Divadelní a povodní

8. července 2013 v 11:55

Rada hlavního města Prahy schválila záměr poskytnout vlastníkům památkově chráněných objektů, které byly v letošním roce poškozeny povodněmi nebo výbuchem plynu v Divadelní ulici v Praze 1, příspěvek na jejich opravu a odstranění způsobených škod. K tomuto účelu byly z rezervy primátora hl. m....

V Praze 7 zůstávají uzavřeny dvě cyklostezky

4. července 2013 v 10:39

Na území Prahy 7 jsou již po povodních zprovozněny téměř všechny komunikace. Nadále uzavřeny zůstávají pouze dvě cyklostezky: Cyklostezka A1 – vedoucí z ulic Za elektrárnou do Pobaby a Cyklostezka A2 – ulice Povltavská, v úseku od lávky pro pěší k ul....

Naplavený odpad z povodní zdokumentujte

30. června 2013 ve 14:45

V reakci na současnou povodňovou situaci se autoři projektu ZmapujTo.cz rozhodli aplikaci rozšířit tak, aby pomohla s likvidací následků povodní.

Další články
Nahoru