dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Zoo si připomene stylově 150. výročí narození svého zakladatele
Profesor Jiří Janda se slonem Babym, který přišel do pražské zoo v červenci 1933. Foto: Jiří Baum / Archiv Zoo Praha.

Zoo si připomene stylově 150. výročí narození svého zakladatele

V pátek 24. dubna uplyne 150 let od narození zakladatele a prvního ředitele pražské zoologické zahrady prof. Jiřího Jandy. Zoo Praha si toto významné výročí připomene speciálním programem pro své návštěvníky. Od pátku do neděle se mohou těšit na prohlídkovou trasu „Po stopách Jiřího Jandy“, poutavá vyprávění i historické fotografie.

„Chceme návštěvníkům připomenout osobnost, která s ohromným úsilím a s velkými oběťmi položila základy dnešního úspěchu Zoo Praha,“ říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

„Profesor Jiří Janda si zaslouží obdiv zejména pro svůj neúnavný celoživotní boj za vznik zahrady, který se mu nakonec po téměř padesáti letech podařilo úspěšně završit,“ dodává.

Od pátku 24. dubna do neděle 26. dubna se mohou návštěvníci pražské zoo vypravit do doby, kdy její historie začínala. Konkrétně do počátku 30. let 20. století, kdy se Jiřímu Jandovi podařilo uskutečnit jeho celoživotní sen – založit pražskou zoologickou zahradu.

Na pěti místech v dolní části areálu budou přiblíženy jedny z prvních expozic a jejich zvířecí obyvatele – velká voliéra dravců (v místech současné voliéry), první pavilon tlustokožců (dnes Ostrov lemurů), Šárčin pavilonek (nyní staveniště Rákosova pavilonu ptáků), výběh pro vlky (v současnosti expozice pand červených) a výběhy kopytníků (nyní Rezervace Bororo).

Jednotlivé expozice doplní historické fotografie tak, aby si návštěvníci utvořili reálnou představu o tom, jak zoo v době svého založení vypadala a nakolik se jednotlivé expozice od dob svého vzniku v zoo změnily. Nebude chybět ani výstava dalších zajímavých dobových fotografií a dokumentů ze života Jiřího Jandy v prostoru u Vzdělávacího centra.

Výpravu do historie mohou návštěvníci podniknout v rámci speciálních prohlídek s průvodcem. Vycházet se bude od turniketů u hlavního vstupu a to v pátek od 15 hodin a v sobotu a  neděli od 13 a 15 hodin. Místa lze rezervovat na telefonním čísle 296112230 a emailu pr@zoopraha.cz. Prohlídky jsou zdarma v ceně vstupného do zoo.


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru