dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Pražský život

Zoo Praha vysílá pomoc do Tbilisi

Silný déšť a záplavy, které postihly v noci na neděli gruzínské hlavní město Tbilisi a jeho zoologickou zahradu, připomínají povodně v Praze v letech 2002 a 2013. Také pražská zoo se tenkrát ocitla v nezáviděníhodné situaci, a proto okamžitě zareagovala. Ředitel zoo Miroslav Bobek se rozhodl vyslat do Tbilisi tým zkušených chovatelů, kteří povodně v Praze zažili.

Zároveň jako prezident Unie českých a slovenských zoologických zahrad začal organizovat finanční sbírku.

„Když jsme se o situaci v tbiliské zoologické zahradě dozvěděli, začali jsme ihned řešit, jak můžeme pomoci. Na základě našich zkušeností s povodněmi jsme se rozhodli sestavit tým chovatelů, kteří do gruzínské zoo odjedou pomáhat při zajištění péče o zvířata. Z naší zoo vysíláme pět lidí, vedoucím týmu je zkušený kurátor Petr Velenský. K týmu se připojí ještě dva kolegové ze Zoo Ústí nad Labem a Zoo Zlín. Tým odlétá dnes po dvacáté hodině,“ sdělil ředitel zoo Miroslav Bobek.

Zoo Praha si více než jakákoliv jiná zahrada uvědomuje hrozbu povodní. S ohledem na zkušenosti z povodní z let 2002 a 2013 je jednou z našich největších priorit zajistit maximální možnou ochranu spodní části zoologické zahrady a zabránit do budoucna jakýmkoliv zbytečným ztrátám zvířat a na majetku.

 


Další články
Nahoru