Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zoo Praha otevřela novou expozici pro dikobrazy srstnatonosé
Dikobrazi srstnatonosí jsou nejseverněji žijící zástupci svého rodu. Nejblíže Česku je ve volné přírodě nalezneme v Turecku. Foto Petr Hamerník / Zoo Praha

Zoo Praha otevřela novou expozici pro dikobrazy srstnatonosé

Zoo Praha v sobotu slavnostně otevřela novou expozici pro dikobrazy srstnatonosé. Návštěvníci ji naleznou na cestě mezi Pavilonem velkých želv a Velemlokáriem v dolní části areálu. Ve výběhu je aktuálně k vidění skupina samic se dvěma mláďaty. Až si na nový domov zvyknou, přibude k nim i chovný samec Dante.

„Starý výběh dikobrazů před pavilonem Sečuán ustoupil nové voliéře. Ale i když neodpovídal současným požadavkům, mrzelo nás to. Dikobrazi se v něm totiž v poslední fázi jeho existence nádherně předváděli. Rozhodli jsme se proto vybudovat pro ně novou expozici, která navíc umožní tato oblíbená zvířata sledovat velmi zblízka,“ uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Uprostřed nového výběhu je totiž vyvýšená plošina, na kterou chovatelé dikobrazům umisťují krmení. Návštěvníci tak mohou tyto pichlavé hlodavce sledovat ve výši svých očí. Nechybí ani pohled do vnitřní expozice, která simuluje podzemní noru, a z jejíhož stropu tak vyrůstají kořeny stromu.

Dikobrazy srstnatonosé chová Zoo Praha od roku 1942. Do historie se zapsal především slavný samec Ferdinand, který zemřel v roce 2012 ve věku nedožitých 31 let, čímž se stal nejstarším zdokumentovaným jedincem svého druhu na světě.


Autor: Hla

Na dvou místech se srazil vlak s člověkem

17. června 2024 v 16:55

Smrtelná nehoda se stala na koridoru, kudy jezdí řada rychlíků. Omezení se tak dotklo mimo jiné spojů Ostravan, Západní expres či Bavorský expres. Některé soupravy nabraly více než hodinové zpoždění, jiné dráhy rovnou odřekly.

Motorka srazila nezletilou dívku

17. června 2024 v 16:25

Nezletilou dívku srazila v pondělí dopoledne motorka. Stalo se to v ulici Trojská nedaleko gymnázia. Mladý motorkář se zranil na hlavě, ale hůře dopadla dívka. Podle záchranářů měla mnohačetná poranění, musela být dokonce uvedena do umělého spánku. Okolnosti srážky vyšetřují...

Další články
Nahoru