Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zoo Praha nabízí charitativní vstupenky, jejíž koupí lidé podpoří ukrajinské zahrady
Zdroj: Zoo Praha

Zoo Praha nabízí charitativní vstupenky, jejíž koupí lidé podpoří ukrajinské zahrady

„Český lev pomáhá ukrajinským lvům“ – v tomto hesle se nese „Charitativní vstupenka“, jejíž prodej zahájila pražská zoo. Koupí symbolického vstupného zájemci podpoří válkou ohrožená chovatelská zařízení na Ukrajině.

„Stále vymýšlíme další možnosti, jak podpořit naše kolegy a zvířata v ukrajinských zoologických zahradách. Veškerý výtěžek z prodeje Charitativní vstupenky putuje na speciální podúčet naší sbírky ‚Pomáháme jim přežít‘, z vybraných peněz pak opět pořídíme potřebná krmiva, materiál a technologie pro ukrajinské zoo. První transport pomoci jsme vypravili již v pondělí a další bude brzy následovat,“ uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. 

Zájemci si mohou vybrat ze čtyř nominálních hodnot „Charitativní vstupenky“ – 100, 500, 1 000 nebo 2 000 korun. Symbolická vstupenka má formu daru a zakoupit si ji je možné na webové stránce: https://help-zoos-ukraine.zoopraha.cz/.

Jako poděkování obdrží dárci banner s motivem projektu, který mohou použít na sociálních sítích a pomoci tak se šířením povědomí o sbírce.

„Naši kolegové na Ukrajině při péči o zvířata čelí nástrahám války s nejvyšším nasazením a odvahou. Chtěli jsme proto, aby tomu odpovídal i vizuál vstupenky. Jasným symbolem se tak stali naši lvi,“ vysvětlil vzhled „Charitativní vstupenky“ odborný poradce pro marketing a PR Zoo Praha Vít Kahle.

Pražská zoologická zahrada nabízí několik dalších možností, jak mohou zájemci podpořit válkou ohrožená chovatelská zařízení na Ukrajině. Již od minulého pondělí mohou přímo přispět na speciální podúčet sbírkového konta „Pomáháme jim přežít“, případně si mohou na e-shopu Zoo Praha zakoupit mimořádné benefiční prohlídky, které pro ně připravili zdejší chovatelé.

Veškeré aktivity Zoo Praha na pomoc Ukrajině a možnosti, jak se zapojit, najdete v přehledu na webových stránkách: https://www.zoopraha.cz/ukrajina.

Sbírkové konto

Všechen výtěžek speciálního podúčtu sbírkového konta Zoo Praha „Pomáháme jim přežít“ je určen na podporu ukrajinských zoo. Přispět lze libovolnou částkou, pražská zoo by také velice ocenila, kdyby česká veřejnost šířila informaci o podúčtu.

Číslo účtu: 43–6804660247/0100

Variabilní symbol: 2022

Zpráva pro příjemce: Ukrajina


Autor: Lukáš Plecháček

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru