Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zoo Praha chce zdražit vstupné
Maki Ganzhornův. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Zoo Praha chce zdražit vstupné

Pražská zoo plánuje zvýšit jednorázové vstupné pro dospělé při nákupu lístku v pokladně z 250 na 330 korun a pro děti a studenty z 200 na 250 korun. Pokud si však lidé koupí lístek elektronicky, bude vstup pro děti stejný jako doposud a dospělí zaplatí 300 korun. Vyplývá to z materiálu, které by měli příští týden projednat pražští radní a které má ČTK k dispozici.

Zvýšení vstupného se bude týkat i dalších typů vstupenek, naopak důchodci a postižení zaplatí stejně jako doposud 150 korun a senioři nad 70 let symbolickou jednu korunu. Naposled zoo zdražovala v roce 2020.

Radní budou materiál projednávat jako informační tisk pravděpodobně v úterý po Velikonocích, v platnost by změny měly vstoupit poté, co je vedení města vezme na vědomí. Zdražení bude menší pro takzvané e-vstupenky, aby město motivovalo lidi k jejich nákupu.

„S ohledem na extrémní nárůst nákladů na život i energie v uplynulých měsících je úprava cen vstupného logickým důsledkem těchto externích vlivů," uvedla primátorova náměstkyně Jana Komrsková (Piráti).

Podobně se vyjádřil i ředitel zoo Miroslav Bobek. „Úpravu cen vstupného do Zoo Praha jsme připravovali dlouhodobě, promyšleně a pokud možno citlivě. Vzhledem k nárůstu cen energií i dalších komodit je již opravdu nezbytná; ostatně se o ní uvažovalo již před časem," sdělil.

Zdražení se bude týkat i rodinného vstupného pro dva dospělé a až čtyři děti, které nyní stojí 800 korun a nově vyjde na 1000 korun u pokladny a 850 korun přes internet. Za psy majitelé zaplatí jak na místě, tak online nově 150 korun, dosud to byla stokoruna. Poměrně výrazné zvýšení se dotkne i ročních vstupenek s 12 vstupy. Například pro dospělé nyní vyjde na tisícikorunu a zdraží o 800 korun. U dětí to bude ze 600 na 900 korun, pro důchodce ze 450 na 600 korun a pro rodiny z 2500 na 4000 korun.

Do pražské zoologické zahrady loni přišlo téměř 1,42 milionu návštěvníků, tedy jen mírně méně než v posledním předcovidovém roce 2019. V roce 2019 před pandemií to bylo 1,46 milionu. Zahrada se poprvé návštěvníkům otevřela 28. září 1931. Chová 685 druhů zvířat a patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze.


Autor: ČTK

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Dnes ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

Včera ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

Včera v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru