dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C

Zoo ocenila sponzory roku

Hollywood má své Oskary, Zoo Praha rozdává Richardy. Držitele pátého ročníku ceny pro ty, kteří zahradě v uplynulém roce nejvíce pomohli, vyhlásila zoo už tradičně během Dne sponzorů. Součástí slavnosti bylo i představení unikátní měsíční horniny.

„Upřímně děkuji všem sponzorům, řediteli Zoo Praha i jejím zaměstnancům za to, jak skvěle o naši zahradu pečují,“ zahájil program předávání Richardů primátor hl. m. Prahy Tomáš Hudeček. Spolu s ředitelem pražské Zoo Miroslavem Bobkem a dalšími hosty pak předal Velkého, Malého a Divokého Richarda.

Laureátem Velkého Richarda, kterého zoo uděluje za významný sponzorský počin v korporátní sféře, se stala společnost MasterCard a projekt Přidejte se k nám. Projekt, který spojuje moderní technologie s charitou, přinesl pražské zoo na obnovu po povodni, výstavbu nového pavilonu goril a Toulavý autobus celkem 612 000 korun.

Malého Richarda získaly děti, které díky projektu Čtení pomáhá získaly na obnovu zoo po povodni 100 000 korun. Čtení pomáhá funguje již druhým rokem a podněcuje děti k tomu, aby více četly. Za každou knihu přečtenou v rámci projektu putuje 50 korun na různé charitativní projekty. Povodňové konto Zoo Praha zvolily v letošním roce samy děti.

Poslední kategorií je Divoký Richard, udělovaný za nápaditost, erudici a vtip v oblasti sponzoringu. Ocenění obdrželi umělci a organizátoři velkého benefičního koncertu v Lucerně, který přinesl pražské zoo 823 000 korun.

„Velké poděkování patří samozřejmě také všem adoptivním rodičům, sponzorům zvířat nebo těm, kdo pražské zoo pomohli po povodni. Od června, kdy jsme povodňové konto založili, nashromáždili dárci takřka 17 milionů korun,“ uzavřel ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Držitelé letošních Richardů pak společně odhalili mimořádně vzácné úlomky měsíční horniny, které návštěvníci budou moci obdivovat až do konce roku v prostorách galerie Geosvět. Měsíční horninu, kterou na Zemi dopravila mise Apollo 11 v roce 1969, bude možné zhlédnout vždy o víkendech a svátcích po celou návštěvní dobu zoo.

Součástí Dne sponzorů bylo také vyhlášení zářijové fotosoutěže se společností Canon. Výsledky zájemci naleznou na www.zoopraha.cz.


Na výstavu´Václavák´ se chystá i zakladatel Semaforu Jiří Suchý

Včera v 17:58

Na Václavském náměstí je až do konce roku k vidění ojedinělá velkoformátová výstava ´Václavák´, která připomíná dějiny tohoto prostoru. V noci nasvícené panely ukazují unikátní historické i současné fotografie a kresby, které doplňují citace související s Václavským náměstím. Součástí jsou také...

Požár přístřešku v Jinonicích

Včera v 17:41

Hasiči dnes v 11:45 zasahovali u požáru dřevěného provizorního přístřešku v Tichnově ulici v Jinonicích. Požár se částečně rozšířil na okolní porost.

Zdobení vánočních stromečků v Loretánské zahradě

Včera ve 12:47

Letošní předvánoční akci a soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček nazvanou „Zdobit může každý – Zdobit bude každý“ byla dnes slavnostně zahájena v 10 hodin v Loretánské zahradě za účasti radního hl. m. Prahy Daniela Hodka. 

Strážníci nakoupí střelivo, ponožky a radary

Včera ve 12:46

Pražští strážníci podepíší rámcové smlouvy na dodávku střeliva, ponožek a laserových měřičů rychlosti v souhrnné částce 13,62 milionu korun bez DPH. Všechny smlouvy jsou čtyřleté. Vyplývá to z materiálů, které včera schválili pražští radní.

Hasiči vyprostili zraněného řidiče z osobního auta po střetu s tramvají

Včera ve 12:42

Dnes od 10:14 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů ze Satalic, Strašnic a HZS DPP u střetu tramvaje a osobního auta na křižovatce ulic Poděbradská a Slévačská v Praze 9.

Vznícení sazí v komíně bylo příčinou požáru střechy

Včera ve 12:22

Dnes v 6:05 hodin zasahovala profesionální jednotka hasičů ze Smíchova a jednotka SDH Řeporyje u požáru střechy chaty v zahrádkářské kolonii v ulici Pod zahrádkami v Řeporyjích.

Zastupitelstvo Prahy 6 schválilo prodej cenných pozemků developerovi

Včera ve 12:15

Zastupitelé Prahy 6 včera schválili záměr prodeje pozemků v hodnotě stovek milionů korun pro developerskou výstavbu bytů, uvedla ČTK. Parcely v ulici Na Dračkách, kde má vzniknout obytný areál se 150 byty, vlastní firma SNEO, která je v majetku Prahy 6 a kvůli prodeji vytvoří dceřinou společnost,...

Český filmový plakát 1931–1948. Výběr plakátů představí muzeum

Včera v 07:39

Muzeum hlavního města Prahy pořádá od 13. prosince do 11. března v hlavní budově muzea výstavu Český filmový plakát 1931–1948. Výstava představí výběr filmových plakátů z bohatých sbírek Muzea hlavního města Prahy.

Praha 3 během svátků umožní parkování všem

Včera v 07:35

Městská část Praha 3 chce i letos během Vánoc vyjít vstříc svým občanům a zajistit pro jejich rodiny, přátele a známé, kteří je přijedou o svátcích navštívit, bezproblémové parkování.

Zažijte atmosféru tradičních vánočních zvyků a koled v Národopisném muzeu

Včera v 07:23

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Národopisného muzea, kde se v sobotu 16. prosince od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se dozvědí, proč se zdobí vánoční stromeček a odkud pocházejí další zvyky typické pro vánoční čas. Rovněž si mohou vyzkoušet řadu...

Praha 6 odhalí Lavičku Ferdinanda Vaňka

Včera v 07:11

Ondřej Kolář, starosta městské části Praha 6 a Michael Žantovský, výkonný ředitel Knihovny Václava Havla zvou na slavnostní odhalení Lavičky Ferdinanda Vaňka.

Křest: Knihu První stopa pokřtí Václav Sůra

12. prosince 2017 ve 20:02

Jak se spí ve sněhu, kdy je zmrzlina za polárním kruhem lepší než salám a proč se nejlíp chodí po Laponsku na snowboardu, se dozvíte na křtu knihy První stopa. Těšit se můžete na tematické polární občerstvení.

Provoz bezplatné právní poradny

12. prosince 2017 v 19:13

Bezplatná právní poradna studentů Právnické fakulty Univerzity Karlovy pořádaná ve spolupráci s hl. m. Prahou bude v tomto kalendářním roce naposledy otevřena dne 20. prosince. V novém roce bude provoz poradny zahájen 8. ledna a potrvá do 30. května 2018.

Další krátké zprávy
Nahoru