Dnes Středa - polojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 11°C
Středa 31. 5. 2023
Svátek má Kamila
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zoo je zaplavená už ke sloninci, stovky zvířat byly evakuovány. Škody jsou obrovské
Zaplavená spodní část trojské zoo. Foto: Facebook Miroslav Bobek

Zoo je zaplavená už ke sloninci, stovky zvířat byly evakuovány. Škody jsou obrovské

Spodní část Zoo Praha je nyní zaplavena až ke starému sloninci. Přes povodňovou hráz se voda přelila před třetí hodinou ranní pod Trojským zámkem.

„V té době již byli v bezpečí všichni savci i plazi a probíhala evakuace ptáků, která ještě pokračuje. Podařilo se přemístit stovky zvířat, aniž by jediné z nich zahynulo,“ uvedl ráno  ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.

Během dne však optimismus opadal.  V trojské zoo je nyní zcela zaplavena spodní část areálu. Všechna zvířata se podařilo přestěhovat do výše položených částí zahrady. „Stojíme tváří v tvář velké tragédii, ze které se bude zoo dlouho vzpamatovávat. První odhady škod jsou 160 milionů korun. Zoo chrání hráz proti dvacetileté vodě, ale ta bohužel nestačila,“ uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek.

Zahrada se podle něj bude z tohoto poničení dlouho vzpamatovávat. Není jasné, kdy bude znovu otevřena pro veřejnost. Pokud by hladina Vltavy dále stoupala, budou muset být evakuováni lachtani. A možná by bylo nutné evakuovat gorily z povodňové věže. Zde je ale ještě rezerva zhruba dva metry.


Autor: Renata Rákosová

Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Radnice Prahy 6 pomůže postiženým povodní

16. července 2013 v 18:32

Praha 6 zajistí přesně 1,2 milionu korun na pomoc občanům Prahy 6 postižených červnovými povodněmi. V Sedlci a Podbabě je celkem 24 domácností, kde voda řádila nejvíce. Každá z těchto domácností dostane dar 50 tisíc korun, ve kterých je část peněz z povodňové sbírky, část z daru společnosti...

Příspěvek pro památky postižené výbuchem v Divadelní a povodní

8. července 2013 v 11:55

Rada hlavního města Prahy schválila záměr poskytnout vlastníkům památkově chráněných objektů, které byly v letošním roce poškozeny povodněmi nebo výbuchem plynu v Divadelní ulici v Praze 1, příspěvek na jejich opravu a odstranění způsobených škod. K tomuto účelu byly z rezervy primátora hl. m....

V Praze 7 zůstávají uzavřeny dvě cyklostezky

4. července 2013 v 10:39

Na území Prahy 7 jsou již po povodních zprovozněny téměř všechny komunikace. Nadále uzavřeny zůstávají pouze dvě cyklostezky: Cyklostezka A1 – vedoucí z ulic Za elektrárnou do Pobaby a Cyklostezka A2 – ulice Povltavská, v úseku od lávky pro pěší k ul....

Další články
Nahoru