Dnes Neděle - oblacno -2°C
Zítra Pondělí - snih 0°C
Neděle 17. 1. 2021
Svátek má Drahoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zoo a botanická zahrada v Praze se chystají na otevření s některými omezeními
Ara kobaltový (Learův). Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Zoo a botanická zahrada v Praze se chystají na otevření s některými omezeními

Zoologická zahrada v Praze a Botanická zahrada hlavního města se chystají ve čtvrtek otevřít v omezených podmínkách. Do areálu zoo bude vpuštěno nejvýše 5000 návštěvníků současně, uvedl dnes ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Rozvolňování schválila v pondělí 30. listopadu vláda.

Otevřené budou v zoo jen některé pavilony, v nichž bude limitovaný počet návštěvníků. Lidé budou moci navštívit například pavilon šelem a plazů, kde bude moci současně být nejvýš 36 návštěvníků, pavilon hrochů a pavilon goril. V těchto pavilonech bude moci v jednu chvíli být méně než deset lidí.

Naopak s ohledem na možnost přenosu covidu-19 na primáty zůstane uzavřena Indonéská džungle. „Uzavřeny zůstanou rovněž pavilony, kam by se vzhledem k limitu 15 metrů čtverečních na osobu vešlo jen několik málo návštěvníků," doplnil Bobek.

Na znovuotevření se chystá i Botanická zahrada v Troji, řekla ČTK mluvčí Klára Hrdá. Podle vládou nastavených pravidel rozvolňování by měla být podle mluvčí návštěvníkům umožněna také návštěva skleníku Fata Morgana.

Zoo jsou pro návštěvníky uzavřené od pondělí 12. října, botanické zahrady se veřejnosti uzavřely o deset dní později. Vládní opatření mělo za cíl zpomalit šíření pandemie covidu-19. Ztráty v příjmech ze vstupného, parkovného, prodeje suvenýrů či pronájmu restaurací se podle nedávného vyjádření mluvčí zoo Lucie Dosedělové odhadují asi na 80 milionům korun.

Zoologická zahrada v Troji se návštěvníkům poprvé otevřela 28. září 1931. Do zoo loni zavítalo 1 456 526 návštěvníků. O více než 8000 lidí tak padl její dosavadní rekord z roku 2016. Chová přes 670 druhů zvířat. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze.


První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

Dnes ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Praha 4 varuje před podvodníky

13. ledna 2021 v 18:02

Radnice čtvrté městské části upozorňuje obyvatele na nárůst nabídek podomního prodeje v Praze, především na sídlištích. Tento prodej se většinou maskuje jako nejrůznější ankety či nabídky servisu oken a jiných služeb.

Další články
Nahoru